Laisvalaikis

4 ženklai, kad automobilio servisą atliekate per retai

Automobiliais reikia rūpintis. Dažnai tiek biudžetinės, tiek premium klasės modeliai reikalauja panašios priežiūros – alyvos, filtrų keitimas, važiuoklės remontas. Didžiausias skirtumas yra dalių ir darbų kaina. Bet kokiu atveju, priežiūros darbus labai svarbu atlikti tinkamai ir laiku. Labai daug vairuotojų turi įprotį keisti tam tikras dalis ne tada, kai tai reikia daryti, o tada, kai jau nebėra kitos išeities.

Štai keturi ženklai, kad automobilio priežiūros ir remonto darbus atliekate per retai.

Pašilus varikliui girdimas lengvas kalenimas

Variklio viduje yra daug didžiuliu greičiu besisukančių ir tarpusavyje nuolat besitrinančių metalinių dalių. Tam, kad tos dalys tarpusavyje neišsilydytų, yra naudojamas specialus lubrikantas – variklio alyva. Ji yra atspari didelėms temperatūrų kaitoms ir maksimaliai sumažina trintį.

Taigi, kaip supratote, variklio alyvos svarba yra didžiulė. Ilgainiui ji pasensta ir praranda svarbiausias tepimo savybes, todėl ją reikia keisti kas 7000–10 000 km. Labai dažnai vairuotojai jos nekeičia, kol nesusiduria su kokiomis nors problemomis. Dažniausiai dėl prastos alyvos variklyje pradeda kalenti kompensatoriai. Jeigu alyvą keičiate tik tada – variklis jau būna gerokai nukentėjęs.

Keičiate padangas, nes vienas kraštas nusidėvėjo greičiau už kitą

Pastebėjote, kad automobilio padangos dėvisi netolygiai? Dažniausiai tai nutinka dėl blogo ratų suvedimo arba važiuoklės gedimų. Laikui bėgant vairo traukių antgaliai bei kitos vairo mechanizmo detalės padyla ir ratų suvedimas „pabėga“. Tada abu ratai nėra nukreipti visiškai tiesiai ir padangos dėvisi netolygiai, o kraštuose.

Būtent todėl reguliariai reikia stebėti padangų būklę. Jeigu pastebėjote, kad vienas kraštas yra labiau nudilęs už kitą – nelaukite, kol jis visai nudils ir nuvykite į autoservisą, kad specialistai atliktų važiuoklės, ratų geometrijos patikrą ir, prireikus, važiuoklės remontą, ratų suvedimą. Padangų komplektas kainuos virš 200 eurų, o suvedimas – 25-55 eurus.

Stabdžių kaladėles keičiate tik visiškai joms nusidėvėjus

Turbūt visi esate papuolę į situaciją kai stabdant girdimas nemalonus, čaižus garsas. Tai reiškia, kad stabdžių kaladėlės visiškai nusidėvėjo ir metalinė jos atrama trinasi su stabdžių disku. Nors gali atrodyti, kad tai labai paprasta ir patogi indikacija, kad reikalingas kaladėlių keitimas, vairuotojai dažnai papuola į nemalonią situaciją taip manydami.

Vos tik stabdžių kaladėlės metalinė atrama pradeda trintis su stabdžių disku, pastarieji yra gadinami. Taigi, po kurio laiko teks keisti ir juos. Negana to, ilgiau važinėjant su tokia problema, diskai gali taip stipriai įkaisti, jog jie net užsikerta – padarinius įsivaizduojate patys.

Beveik visuose šiuolaikiniuose automobiliuose yra naudojamos stabdžių kaladėlės su nusidėvėjimo indikatoriais. Gavus pranešimą, kad kaladėles reikia keisti – neatidėliokite to.

Degalų ir oro filtrus keičiate tik sumažėjus variklio galiai

Nors kiekvienam automobiliui yra numatytas tam tikras filtrų keitimo intervalas, dažnas į tai net nekreipia dėmesio, kadangi užsikišę filtrai „neužkals“ variklio. Todėl vairuotojai ir nesivargina jų keisti laiku.

Galima pastebėti, kad tiek degalų, tiek oro filtrai dažniausiai keičiami susidūrus su tam tikromis problemomis. Pavyzdžiui, sumažėjusi variklio galia, sumažėjęs kuro slėgis ir t.t. Pirmas specialistų pasiūlymas kone visada yra pasikeisti filtrus.

Tačiau, klausimas vis dar neatsakytas: kodėl filtrus keisti reikia laiku? Jeigu varikliui nepakanka degalų, gali greičiau susidėvėti degalų siurblys ir sugesti įvairūs davikliai. Jeigu varikliui nepakanka oro, tada degalai degimo kameroje sudega netinkamai ir ant sienelių gali susidaryti nuosėdos, užsikimšti išmetimo sistema. Taigi, laikytis gamintojo nurodytų filtrų keitimo intervalų apsimoka.

Teisingai prižiūrint automobilį neabejotinai išvengsite daug brangių remontų, kuriuos atlikti gali ne kiekvienas specialistas. Tačiau, filtrų, alyvos keitimu ir kitais reguliarios priežiūros darbais gali pasirūpinti bet kuris servisas Utenoje, Vilniuje, Kaune ar bet kuriame kitame Lietuvos mieste. Gero kelio!

Pranešimą paskelbė: Ona Šablauskaitė, UAB Market Rats

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą