Laisvalaikis

3 teambuildingo idėjos jūsų šauniam kolektyvui

Tikriausiai, kiekvienos įmonės vadovas tikisi, kad komanda ne tik uoliai ir atsakingai dirbs, bet ir susikurs tarpusavio ryšį. Juk bendrystės jausmas, gera komunikacija ir, apskritai, maloni atmosfera, tikrai pakelia darbo vietos patrauklumą į naują lygį. O ir užduotys, esant stipriai komandinei dvasiai, įprastai atliekamos tiek greičiau, tiek kokybiškiau. Tad svarstantiems, kaip sustiprinti kolektyvo ryšį, atrinkome keletą įdomiausių veiklų teambuildingui.

Ilzenbergo dvaro ekskursijos, edukacijos ir degustacijos grupėms

Vienas iš būdų sustiprinti komandinį ryšį – bendros patirtys ir įdomus bei turiningas laikas drauge. Būtent tai savo lankytojams siūlo Rokiškio rajone įsikūręs Ilzenbergo dvaras. Istoriniai rūmai, preciziškai sutvarkytas parkas, išskirtinis ūkis, nepaprasto grožio gamtos apsuptis – čia organizuojamos ir įvairios ekskursijos, edukacijos ir degustacijos, kurios idealiai tinka teambuildingui.

Viena iš populiariausių Ilzenbergo dvaro ekskursijų – turas po Ilgio ežerą elektriniu katamaranu. Saulės atspindžiai vandenyje, švelnios bangos, miškai, žaliuojanti Meilės sala, didingai rymantis Janio ežeras, romantiška rotonda, Latvijos horizontai ir įkvepiantys gido pasakojimai – išties turiningas laiko praleidimas. Pats eKatamaranas gali pasigirti prabangiu deniu su staliukais. Tai reiškia, kad komandos nariai čia gali kurti ryšį komfortabilioje aplinkoje, apsupti kerinčių gamtos vaizdų.

Kita alternatyva – grupinė ekskursija po Ilzenbergo dvaro rūmus, parką ir ūkį. Jos metu gidas išsamiai papasakoja apie šios vietos istoriją, dvariškių gyvenimą, architektūrinius sprendimus, šiuolaikinę ūkio veiklą. O pasibaigus ekskursijai, siūloma likti aptarimui ir vakarienei. Tai gali būti tiek pikniko formatas, tiek vakaras dvaro restorane ar prabanga alsuojanti vakarienė rūmų salėje.

Tiems, kurie teambuildingą įsivaizduoja kaip labiau interaktyvią veiklą, Ilzenbergo dvaras siūlo išbandyti ekskursijas-edukacijas grupėms. Viena iš jų – „Su išmaniuoju telefonu po 500 metų parką!“. Pirmiausia, gidas komandai praveda ekskursiją, kurios metu supažindina su dvaro gyvenimu, pastatais, ūkine veikla, sodu, gamtos ir meno objektais. O vėliau… Vėliau prasideda linksmybės. Kiekvienas dalyvis gauna dvaro teritorijos žemėlapį bei užduotis – norint jas atlikti, reikia surasti tam tikrus objektus. Vikrumas, sąmoningumas, komandinė dvasia, lengva konkurencija – viso to prireiks ieškant QR kodų ir raktinių žodžių. Pirmieji įvykdę užduotį – apdovanojami.

Beje, kolektyvus gali vienyti ne tik bendros užduotys, bet ir pomėgis skaniam maistui. Tokiems teambuildingams Ilzenbergo dvare organizuojamos degustacijos. Įvairiausių rūšių sūriai, užtepėlės, mėsos gaminiai, dvariški skanumynai, unikalūs vietinės gamybos vynai – skoniai tiesiog šoka burnoje. Sakoma, kad skanus maistas suartina, tad po tokios degustacijos, komandinis ryšys tikrai sustiprės.

„Dialogas tamsoje“ – patyriminiai seminarai ir renginiai, skirti telkti komandoms

Žmogiškųjų išteklių valdytojai žino, kad geriausias būdas atrasti ir ugdyti naujas darbuotojų galimybes – išeiti iš kasdienės rutinos. Juk tik neįprastose (ar net ekstremaliose) situacijose, daugiausiai sužinome tiek apie save, tiek apie kitus.

„Dialogas tamsoje“ – tai netoli Vilniaus centro įsikūręs juslinio patyrimo centras, organizuojantis išskirtinius renginius grupėms. Visas patyrimas vyksta aklinoje tamsoje, todėl visai nesvarbu, dalyviai užsimerkę ar atsimerkę – jie nemato nieko. Apima nežinomybės jausmas ir noras telktis į krūvą – ieškoti kitų.

Norint sėkmingai įveikti pateikus iššūkius, reikia susivienyti – kiekvienas kolektyvo narys tampa reikšmingu. Tiesa, vėliau ims ryškėti „praktinės“ lyderystės akimirkos, pragmatiški sprendimai. O įveikus nerimą ir iššūkius, ateina metas pasiruošti vaišes ir jomis dalintis. Tai – maloniausia patirties tamsoje dalis. Komandos nariai vėl jaučiasi laimingi, apima bendrystės jausmas – juk kartu įveikta tiek daug.

Teambuildingai tamsoje yra susiję su unikaliomis situacijomis, intensyviais jausmais ir netikėtomis reakcijomis. Komandos narių vizualiai niekas neblaško, todėl jie greičiau atsiveria naujoms įžvalgoms, idėjoms ir atradimams apie save ir kitus.

Taiklumo varžybos EHUNT šaudymo centre

EHUNT – tai Švenčionių rajone įsikūręs šaudymo centras. Čia organizuojamos aukščiausio lygio tarptautinės šaudymo varžybos, azartiškos pramogos pavieniams asmenims ir, žinoma, teambuildingai: „Galime priimti iki 150 asmenų. Esame visiškai lankstūs kliento atžvilgiu, prisideriname prie biudžeto ir pagal tai sudėliojame dienos veiklas“, – pasakoja šaudyklos atstovai. Pasak jų, įprastai kolektyvai renkasi šaudymo varžybų formatą. Juk tokiu būdu galima išsiaiškinti, kuris komandos narys yra taikliausias. Taip pat populiaru kombinuoti kelias veiklas, pavyzdžiui, šaudymą ir pasivažinėjimą keturračiais ar bagiais. Dalyviai būna užimti visą laiką, mat veiklos vyksta rotaciniu būdu: kol vieni šaudo, kiti važinėjasi.

„Turime išplėtotą infrastruktūrą, laisvalaikio zonas, šildomas ir vėsinamas pavėsines, kuriose galima patogiai pailsėti ir pavalgyti ištisus metus. Maistą dalyviai gali gaminti patys šaudykloje esančiose Kamado kepsninėse arba karštą maistą ar kitus užkandžius gali pristatyti vietinis restoranas, užsisakius iš anksto“, – reziumuoja EHUNT kolektyvas.

Pranešimą paskelbė: Simonas Rudaminas, VšĮ We love Lithuania

3 teambuildingo idėjos jūsų šauniam kolektyvui


3 teambuildingo idėjos jūsų šauniam kolektyvui


3 teambuildingo idėjos jūsų šauniam kolektyvui


3 teambuildingo idėjos jūsų šauniam kolektyvui


3 teambuildingo idėjos jūsų šauniam kolektyvui


3 teambuildingo idėjos jūsų šauniam kolektyvui


3 teambuildingo idėjos jūsų šauniam kolektyvui


3 teambuildingo idėjos jūsų šauniam kolektyvui

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą