Gamta ir gyvūnai

3 smagūs vasaros žaidimai, kurie moko gyventi tvariau

Internete gausu žaidimų, kurie ne tik suteikia pramogą, bet ir padeda suvokti, kokią įtaką aplinkai daro kasdienis mūsų elgesys, pavyzdžiui, užstato ženklu pažymėtų gėrimų pakuočių grąžinimas į taromatus. Kai pakanka žinių ir išmanymo, ugdyti gerus įpročius yra paprasta. O vasara – puikus laikas išbandyti naują žaidimą kartu su draugais.

Pramoginiai ir edukaciniai žaidimai, skatinantys tvarią gyvenseną pastaraisiais metais populiarėja visame pasaulyje. Atsiranda ir lietuviškų pavyzdžių, į kuriuos verta atkreipti dėmesį. Kad per vasaros atostogas būtų daugiau tvarių sprendimų, išbandykite 3 siūlomus žaidimus.

Galimybė tapti EKO čempionu

Burtis į bendruomenę, pasitikrinti savo žinias kartu su draugais kviečia lietuviškos „Nacionalinės EKO lenktynės“ (NEL) – šauni vasaros pramoga, pilna staigmenų ir dovanų žaidėjams. Aktyviai įsitraukus į žaidimą ir taikliai atsakinėjant į klausimus vasara gali būti vainikuota nauja irklente – toks yra finalinis NEL žaidimo prizas.

Žaidimą organizuojančios VšĮ „Užstato sistemos administratorius“ (USAD) duomenimis, nuo EKO lenktynių starto praėjus vos keturioms savaitėms, programėlę į savo telefonus jau atsisiuntė daugiau nei 11 tūkst. vartotojų. Dalis žaidėjų veržliai ir sėkmingai įveikė pirmuosius etapus – gali didžiuotis EKO sprinterio ir EKO atleto statusais ir toliau siekia tapti EKO veteranais, EKO legendomis ir galiausiai – EKO čempionais.

Spalvingus personažus susikūrę NEL dalyviai itin vertina tai, kad žinių viktorinose žaidžia su kitais realiais žaidėjais, lenktyniaudami, kas greičiau ir teisingai atsakys į klausimus. O klausimai iš įvairių sričių dažnai būna netikėti ir priverčia susikaupti bei įdėmiai pagalvoti. Vėliau atsakymus galima pasitikrinti ir sužinoti naujų dalykų apie save ir aplinką, kurioje gyvename.

Naujajame žaidime dalyvių iš viso laukia net 500 skirtingų klausimų, susijusių su žmogaus veiklos poveikiu aplinkai, tvarumu, klimato kaita, technologijų pažanga, kasdieniais įpročiais ir t. t.

„Žaidimas yra puikus būdas patraukliai pristatyti aktualią informaciją, kuri lemia mūsų sprendimus. Žaisdami mokosi ne tik vaikai, bet ir suaugusieji, todėl šią vasarą vėl kviečiame į „Nacionalines EKO lenktynes“, kurios augina visuomenės sąmoningumą, keičia požiūrį į aplinkosaugą ir padeda geriau suvokti kasdienių savo pasirinkimų poveikį gamtai“, – sako žaidimą organizuojančios USAD vadovas Gintaras Varnas.

„Nacionalinės EKO lenktynės“ tinka visoms amžiaus grupėms – dalyvauti gali kiekvienas, atsisiuntęs nemokamą mobiliojo telefono programėlę iš „Google Play“ arba „App Store“.

Kultiniai Simsai – ekologiško gyvenimo ritmu

Nuotykių ir kūrybos pilnas žaidimas „The Sims“ per porą savo gyvavimo dešimtmečių subūrė šimtus milijonų ištikimų gerbėjų. Žaidimo kūrėjai siūlo vis naujų atradimų virtualiame Simsų pasaulyje – netikėtumai ir įdomybės vis tęsiasi su naujais žaidimo papildymais.

Milijonus žaidėjų žavi tai, kad kompiuterio ar telefono ekrane jie gali susikurti svajonių gyvenimą vos per kelias valandas. Preciziškai susikurta išvaizda, pagal skonį parinktas namų dekoras, galimybė dirbti, susirasti draugų, kurti šeimą, gaminti valgį, tvarkyti namus, sportuoti – viskas kaip įprastame gyvenime. Veikėjų laukia tikroviški iššūkiai, o jų tarpusavio santykiai ir emocinės būsenos nuolat kinta. Taigi, užduotys virtualiame pasaulyje, regis, nepastebimai ugdo žaidėjų empatiją ir gebėjimą geriau suprasti supantį pasaulį – kiekvienas galime atpažinti daugybę situacijų.

O kaip elgtis situacijose, kai sprendžiami tvarios gyvensenos klausimai, tyrinėja „The Sims4“ papildymo „Eco Lifestyle“ personažai.

Įprastą žaidimo veikėjų gyvenimą papildo tokios nuolat iškylančios užduotys, kaip perdirbti ir pakartotinai panaudoti atliekas, apsirūpinti elektros energija ir netgi vandeniu, naudojant saulės baterijas ar vėjo turbinas. Taip pat žaidėjai gali išmokti ir parodyti draugams, kaip sekasi auginti daržoves ir vaisius savo nuosavame, ekologiškame darže ir sode.

Lygiai prieš metus išleistas „The Sims4“ papildymas pabrėžia bendruomenės svarbą, todėl kiekvienas žaidėjas privalės išreikšti nuomonę, diskutuoti ir ieškoti geriausių sprendimų su kaimynais. Taip žaidžiant lengva įsijausti į visuomenės aktyvisto vaidmenį arba suvokti, kaip kylant profesiniais karjeros laiptais kartu auga jūsų atsakomybė, o sprendimai keičia daugybės žmonių gyvenimus ir aplinką. Ar planeta žaliuos, ar užteršta skęs šiukšlėse – viskas priklauso tik nuo jūsų!

Įvertinkite savo poveikį klimatui su „Earth Hero“

Vis daugiau žmonių kasmet akivaizdžiai susiduria su klimato kaitos padariniais. Ekstremalūs orų pokyčiai, uraganai, sausros ir potvyniai yra neatsakingos ilgametės veiklos rezultatas. Kad pakeistume planetos ateitį, pasistengti turime kiekvienas – apie tai primena žaidimas „Earth Hero: Climate Change“. Atsakysite į įvairius klausimus ir programėlė padės išmatuoti bei įvertinti kasdienį jūsų indėlį į pasaulines CO2 emisijas. 

Pamatę, kaip jūsų gyvensena prisideda prie CO2 emisijų, galėsite keisti kasdienius savo pasirinkimus ir įpročius. Galbūt pradėsite daugiau vaikščioti pėsčiomis, nustosite naudoti vienkartinius maišelius ir atidžiau rinksitės prekes parduotuvėje? Žaidimo „Earth Hero: Climate Change“ kūrėjai tikina, kad jų tikslas – kuo daugiau žmonių ir bendruomenių įtraukti į pažangą ir skatinti kurti tvarią aplinką.

Kiekvienas programėlę atsisiuntęs asmuo gali tapti globalios bendruomenės dalimi ir pajusti, kad kartu galima įveikti didelius iššūkius.

Idėjos autoriai žaidėjams siūlo pradėti nuo mažų žingsnelių. Galima rinktis iš 100 skirtingų veiksmų, padedančių sumažinti CO2 pėdsaką. Maistas, energijos vartojimas ar kelionės – tik kelios sritys, kuriose galite atrasti, kaip skirtingi pasirinkimai lemia skirtingą CO2 pėdsaką. Šį rodiklį galite lengvai palyginti su mokslinių studijų rekomendacijomis ir sužinoti, kokios ribos užtikrina tvarų planetos vystymąsi. Galbūt gauta informacija paskatins jus keisti gyvenimo būdą ir tapsite sveikesni?

Apskritai, prie „Earth Hero: Climate Change“ bendruomenės prisijungę naujokai teigia, kad žaidimas yra puiki galimybė mokytis iš gyvų pavyzdžių ir bendrauti su didelę patirtį sukaupusiais, aukšto sąmoningumo žmonėmis, kurie aktyviai siekia išsaugoti Žemę ir greta mūsų esančias gyvybės rūšis.

Apie VšĮ „Užstato sistemos administratorius“:

Užstato sistema Lietuvoje veikia nuo 2016 m. Jos veikla šalyje rūpinasi Lietuvos gėrimų gamintojų, importuotojų bei pardavėjų įsteigta ne pelno organizacija VšĮ „Užstato sistemos administratorius“. USAD kasmet surenka 9 iš 10 į rinką išleidžiamų gėrimų skardinių bei vienkartinių stiklinių ir plastikinių butelių. Planuojama, kad dėl sistemos dalyvių bei šalies gyventojų sąmoningumo, šiemet gali būti surinkta ir perdirbti perduota daugiau kaip 615 mln. vienkartinių pakuočių.

Pranešimą paskelbė: Kristina Kukarevičiūtė, UAB „Fabula ir partneriai”

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą