Laisvalaikis

3 patarimai, padėsiantys išrinkti „teisingus“ žaislus vaikui

Kad ir kokios patrauklios atrodytų masinio vartotojiškumo mažinimo idėjos, tėveliams, turintiems vaikų, šias įgyvendinti iš tiesų sunku. Mažieji tiesiog negali gyventi be žaislų, kurie begėdiškai tuština jų piniginę bei reikalauja daug erdvės namuose. Tiesa, žaislų pirkimas nebūtinai turi būti beatodairiškas procesas. Pastarieji gali turėti svarbų vaidmenį vaiko vystymuisi, tad būtina žinoti keletą niuansų, susijusių su pastarųjų įsigijimu.

Nebūkite ribojami visuomenėje nusistovėjusių stereotipų. Puošeivos barbės, minkšti pliušiniai žaisliukai bei žaislinės virtuvės džiugina mergaites, tuo tarpu automobiliai, lėktuvai bei kiti „vyriški“ žaislai priimtini tik berniukams? Liūdna, jog jau nuo ankstyvųjų savo gyvenimo dienų mūsų atžalos, remiantis tam tikrais kriterijais, pradedamos „dėlioti“ į atskiras „lentynas“. Dar liūdniau, kai tėvai, turintys geriausiai pažinti savo atžalas, tokiam spaudimui pasiduoda….Matote, jog jūsų dukra tiesiog dreba iš nekantrumo norėdama pasinerti į fantastišką lego city pasaulį, o sūnus mielai pina kasas lėlėms? Nepulkite galvoti, jog tai pakenks pastarųjų raidai ateityje: vaiko noras plėsti akiratį yra visiškai normalus ir tai toli gražu nereiškia, jog kažkas su juo negerai.

Leiskite vaikams išreikšti savo fantaziją žaidžiant. Nėra blogai ar gerai žaidžiamo žaidimo: vaikas turi teisę sukurti savas taisykles, nesvarbu, kokios keistos šios jums gali pasirodyti. Toks elgesys padeda lavinti vaiko vaizduotę ir kūrybiškumą. Jūsų, kaip tėvų pareiga, pasirūpinti tokiais žaislais, kurie minėtą tikslą padeda išpildyti maksimaliai. Štai lego city kaladėlės pareikalaus daug kruopštumo bei kūrybiškumo, o štai pliušinio šunelio, sulojančio spustelėjus jo pilvuką, nauda vaiko raidai abejotina…

Neleiskite per anksti pasinerti į virtualią realybę. Vaikas, kelis kartus gavęs proga pažaisti žaidimus išmaniajame įrenginyje, tikėtina, lego kaladėlėmis ar konstruktoriais patenkintas nebebus. Vaikų elgsenos specialistai primygtinai rekomenduoja kaip įmanoma toliau nukelti tokių išmaniųjų žaislų naudojimo pradžią, o pradėjus šiuos naudoti – nustatyti griežtas taisykles. Vaikai, siekiat visapusiško šių lavinimo, turėtų žaisti su kuo įmanoma paprastesniais žaislais, o ne atsidurti stebuklingoje virtualioje realybėje.

Pirkdami žaislus, visada galvokite apie savo vaiką. Ne mada ar jūsų neįgyvendintos vaikystės svajonės turėtų būti prioritetas, o jūsų mažylio norai bei poreikiai.

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą