Technologijų naujienos

1 mlrd. Lietuvos ekonomikai: bus finansuojami didžiausią naudą valstybei ir visuomenei teiksiantys skaitmeniniai sprendimai

Ekonomikos ir inovacijų ministerija šią savaitę pristatė 2022–2023 metais 1 mlrd. siekiančias investicijas į Lietuvos ekonomiką. Šiandien buvo patvirtinta viešajame sektoriuje planuojamų kurti skaitmeninių sprendimų vertinimo metodika.

„Elektroninėms paslaugoms kurti ir tobulinti  esame numatę per 115 mln. eurų, todėl labai svarbu užtikrinti kompetentingą tokių projektų vertinimą. Siekiame, kad lėšos būtų paskirstytos toms skaitmeninėms paslaugoms kurti ir tobulinti,  kurios teiks  didžiausią naudą valstybei ir visuomenei.  Planuojame, kad projektai bus vertinami iki šių metų pabaigos, o kitais metais viešasis sektorius juos galės pradėti įgyvendinti“,  – sako ekonomikos ir inovacijų viceministrė Eglė Markevičiūtė.

Metodikoje numatyti vertinimo kriterijai užtikrins skaidresnes projektų atrankos ir vertinimo procesų procedūras.  Ji padės  įvertinti viešojo sektoriaus teikiamų paslaugų skaitmeninimo arba skaitmeninių paslaugų modernizavimo poreikį, nustatyti su šių paslaugų ir joms teikti reikalingų skaitmeninių sprendimų kūrimu susijusių projektų tikslingumą, technologinę realizaciją ir įgyvendinimą.  Kuo projektas bus  brandesnis, efektyvesnis ir modernesnis, tuo daugiau vertinimo balų jis gaus. 

Lietuvos ekonomikai stiprinti Ekonomikos ir inovacijų ministerija iki 2023 metų pabaigos planuoja pradėti taikyti priemones, kurių bendra vertė sieks beveik 1 mlrd. eurų. Iš jų 320 mln. eurų numatyta valstybės ir verslo skaitmenizacijai.

Viešojo sektoriaus elektroninėms paslaugoms kurti ir tobulinti pagal Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo planą „Naujos kartos Lietuva“ numatyta per 115 mln. eurų. Planuojama finansuoti ne mažiau kaip 15 skaitmeninimo projektų. Po projektinių pasiūlymų vertinimų kvietimai teikti paraiškas bus skelbiami kitų metų pradžioje.

Įgyvendinus projektus, tikimasi ženkliai padidinti viešojo valdymo efektyvumą ir taip užtikrinti didesnį administracinių ir viešųjų paslaugų skaitmenizavimo lygį ir jų prieinamumą visuomenei.  Siekiama, kad, įgyvendinus projektus, iki 2030 m. modernizuotų skaitmeninių paslaugų dalis sudarytų ne mažiau kaip 86 proc.  

Pranešimą paskelbė: Ligija Kliunkienė, LR ekonomikos ir inovacijų ministerija

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą