Sportas

Žirgininkai kviečia į Druskininkus: kurorto aerodrome – pirmosios žirgų konkūro varžybos

Paskutinį vasaros savaitgalį Druskininkai taps žirginio sporto sostine. Kurorto aerodrome pirmą kartą rengiamos žirgų konkūro varžybos „Druskininkų mero taurė 2021.“

Dėl jos varžysis daugiau kaip pusšimtis geriausių žirginio sporto meistrų ne tik iš Lietuvos, bet ir kaimyninių šalių. Varžybose dalyvaus pajėgiausi šalies raiteliai, Lietuvos čempionai Irmantas Grikienis, Zigmantas Šarka, Nerijus Šipaila, daug kitų įvairių varžybų nugalėtojų bei prizininkų.

„Žirginio sporto varžybos Druskininkuose rengiamos pirmą kartą. Labai džiaugiamės savivaldybės ir kurorto įmonių parama šiam renginiui, kuris, tikimės, padovanos daug gražių akimirkų jo dalyviams ir žiūrovams“, – sakė žirgų konkūro varžybas Druskininkuose organizuojančio klubo „NSO Sport Horses“ vadovas Nerijus Šipaila.

Anot jo, Druskininkų aerodromas yra puiki vieta žirginio sporto varžyboms, kurioms reikia saugios ir didelės erdvės.

„Druskininkų savivaldybė pasisako už tai, kad kurorte būtų organizuojami įvairūs kultūros, meno, sporto renginiai – noriai prisidedame ir padedame organizatoriams. Džiugu, kad vieno gražiausių – žirgų sporto – profesionalai įvertino Druskininkų infrastruktūros privalumus ir mūsų aerodrome turėsime labai gražų renginį. Varžybos vyks pirmą kartą, bet galbūt ateityje jos taps gražia kurorto tradicija“,  – sakė Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas.

Šeštadienį vyksiančias varžybas ves tarptautinės kategorijos teisėjas, Lietuvos olimpiečių penkiakovininkų jojimo treneris Vytautas Poznanskis.

Varžybų organizatoriai viliasi, kad svetingai pirmą kartą čia rungtyniauti atvykstančius žirgininkus pasitinkantis kurortas taps tradicinių žirgų konkūro varžybų vieta.

„Žirgų sporto šventės dažnai rengiamos kituose šalies regionuose, bet Pietų Lietuvoje, kur yra pakankamai daug žirginio sporto entuziastų, jos iki šiol nevykdavo. Tad norisi ir čia populiarinti šią sporto šaką, o Druskininkų savivaldybės ir mero Ričardo Malinausko palaikymas leidžia tikėtis, kad žirgų sporto varžybos Druskininkuose taps tradicinėmis“, – sakė renginio iniciatorius, „NSO Sport Horses“ klubo atstovas Rimvydas Žagunis.

Žirgų konkūrų varžybų pradžia Druskininkų aerodrome šeštadienį, rugpjūčio 28 dieną, 11 val.

Klubo „NSO Sport Horses“ inf.    

Almos Totorytės nuotr.

Nuotr. NSO6 – Irinos Melik.  

Pranešimą paskelbė: Diana Sinkevičiūtė, Druskininkų savivaldybės administracija

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą