Įvairenybės

Vizitinės kortelės nuobodžios? 5 įrodymai, kad tai netiesa!

Iki pat šiol apsikeitimas vizitinėmis kortelėmis verslo pasaulyje yra laikomas savotišku ritualu. Juk dešinės rankos padavimas kitam žmogui sveikinantis kažkada reiškė „pasižiūrėk, rankoje nelaikau ginklo“. Tradicija paduoti ranką išliko iki šiol, nors ginklų seniai niekas nebesinešioja. Panašiai ir su vizitinėmis kortelėmis. Net kai viską apie žmogų galima rasti internete, 5,5×8,5 cm vizitinės kortelės perdavimas simbolizuoja norą bendradarbiauti ir būti vieni kitiems naudingais.

Pats kortelės įteikimo procesas, kaip ir pati kortelė yra gana monotoniški. Tai ant storo popieriaus, galima sakyti, kartono, atspausdintas vardas ir kontaktinė informacija, prekės ženklas, šūkis ar papildoma informacija apie įmonės veiklą. Nuobodu…

Tačiau kai kas vizitines korteles paverčia meno kūriniais ir net naudingais daiktais. Štai keletas idėjų, kaip išsiskirti ir savo vizitinėmis nustebinti verslo partnerius.

Permatomos vizitinės kortelės

Niekam ne naujiena, kad spausdinti vizitines galima ne tik ant popieriaus, bet ir ant plastiko. Ne, tai su lipdukų gamyba niekuo nesusiję. Naudojami kiti spaudos būdai, tačiau rezultatas pritrenkiantis – permatoma vizitinė kortelė gali nustebinti daugelį. Jei tik dizaineris kūrybingas, ši vizitinė gali būti ir subtili, ir turėti kažkokią mintį. Valstybinės institucijos galėtų turėti tokias korteles. Juk tai „skaidrumas“… 

Ploteriuotos vizitinės kortelės

Ploteriavimas, liaudiškai tariant, yra išpjaustymas. Tam naudojamos sudėtingos programos ir mašinos, tačiau rezultatas nustebina net visko mačiusius. Galima pasirinkti net medines vizitines korteles, jau nekalbant apie metalines, plastikines ar tradicines popierines. Kūrybiškumui ribų nėra, riboti gali tik piniginė, nes tokios vizitinės kortelės yra be proto brangios, o jų šimtais irgi neprispausdinsi…

Išlankstomos kortelės

Dvigubo lenkimo kortelės irgi gana originalios, tačiau šios išlankstomos – aukščiausias lygis! Jos atrodo, kaip vaikiškos knygos, kur pervertus puslapį išsilanksto erdvinis paveikslėlis. Tai kūrybiškas darbas ir tinka toli gražu ne visiems. Reikia paprasto ir gana simetriško simbolio, kuris ir taptų ta vyšnaite ant dizaino torto.

Vizitinė kortelė su matavimais

Kai atsirado pirmoji vizitinė kortelė su liniuote, visi buvo nustebę ir manė, kad tai tikrai puiki idėja. Vizitinė kortelė ne tik originali, graži, bet ir naudinga. Vėliau pasipylė ir kitokių matavimų vajus, tad dizaineriams reiktų gerai pasukti galvą, kokius mato vienetus pavaizduoti ant 8,5 centimetrų ilgio ir 5,5 pločio kortelės. Colis telpa, o taip pat ir pikseliai, įvairūs masteliai, šrifto dydžiai, linijų storiai ir t.t. Tokios kortelės dažnai spausdinamos ant plastiko ar net metalo – kad būtų patvaresnės ir ilgaamžiškesnės.

Įspaustos kortelės

Įspaudas – labai sena technologija, naudojama šimtus metų knygų leidyboje. Ir ji tikrai nepaseno. Reikia tik parinkti tinkamą popierių ir įspaudo formą, taip pat paliekant vietos ir šilkografijos būdu uždedamiems užrašams. Dėl to šios kortelės laikomos minimalistinio dizaino. Jos dažnai spausdinamos vienos spalvos, ant itin kokybiško popieriaus, todėl čia didelių kiekių irgi tikėtis neverta. Bet paimti į rankas tikrai miela ir malonu.

Visos šios idėjos nėra naujos, tačiau Lietuvoje dar nenuvalkiotos. Viskas priklauso nuo dizainerio fantazijos ir užsakovo piniginės, nes viskas čia kainuoja daug. Ir nebūtinai tai turi būti su kūryba susijusių verslų vizitinės kortelės. Jos tinka tikrai daugeliui. Tik nereikia bijoti eksperimentuoti.

Prekės pigiau:
 
EMU Australia Magical Unicorn Walker Pale Pink 18M+
 
ALTERCORE 552 Black 37
 
Laundry Soap Méga Propre Audinių skalbiklis, 1000ml
 
REIMA Kuhmoinen Pale Rose 86
 
REIMA Tukeva Black 39

Parašykite komentarą