Sportas

Vilniaus savivaldybė imasi 11 mokyklų aikštynų atnaujinimo darbų už 5 mln. Eurų

Vilniaus miesto savivaldybė pradėjo lauko sporto infrastruktūros atnaujinimo darbus 11 Vilniaus mokyklų. Remonto darbams šiais metais skirta 5 mln. eurų.

„Sporto infrastruktūra yra reikalinga pilnaverčiam švietimui ne mažiau nei klasės, suolai ar vadovėliai, todėl jau trečias moksleivių vasaros atostogas išnaudojame lauko sporto infrastruktūros atnaujinimui. Siekiame minimaliai trikdydami ugdymo procesą pasiekti geriausią rezultatą – suteikti kokybišką, fizinio rengimo procesui pritaikytą aplinką ir priemones. Pastaruosius dvejus metus mes daugiausiai dėmesio skyrėme labiausiai nudėvėtiems stadionams, o šiemet susitelkėme į mokyklas, kuriose tos infrastruktūros apskritai trūksta“, – sako Vilniaus vicemeras Valdas Benkunskas.

Šią vasarą lauko aikštynų remonto darbai atliekami Daukanto progimnazijoje, J. Pauliaus II-ojo progimnazijoje, Žemynos progimnazijoje, S. Kovalevskajos gimnazijoje, Salininkų gimnazijoje, Spindulio progimnazijoje, Žemynos gimnazijoje, Senvagės gimnazijoje, Lazdynų mokyklos Liudvinavo filiale, VGTU licėjuje ir Pavilnio pagrindinėje mokykloje. 

Iš viso šiemet bus atnaujinta daugiau nei 9 tūkst. kvadratinių metrų bėgimo takų, beveik 12 tūkst. kvadratinių metrų įvairių aikštelių krepšiniui, tinkliniui, tenisui žaisti, taip pat – senose futbolo aikštėse bus paklota 15 tūkst. kvadratinių metrų dirbtinės žolės, įrengta 1,5 tūkst. kvadratinių metrų lauko gimnastikos aikštelių su treniruokliais įvairioms raumenų grupėms.

Mokyklos su didesne stadionų erdve – Daukanto progimnazija, J. Pauliaus II-ojo progimnazija, Žemynos progimnazija, S. Kovalevskajos gimnazija, Salininkų gimnazija, Spindulio progimnazija – po remonto naudosis atnaujintomis futbolo aikštėmis, bėgimo takais ir šuoliaduobėmis, krepšinio aikštelėmis bei treniruoklių zonomis. Kai kurios – Žemynos progimnazija, S. Kovalevskajos gimnazija, Salininkų gimnazija – turės ir teniso kortus. O Salininkų gimnazijos ir Spindulio progimnazijos aikštynai pasipildys dar ir tinklinio aikštelėmis.

Mažesniuose aikštynuose atsiras būtiniausios sporto aikštelės ir treniruoklių zonos. Žemynos gimnazijoje – dirbtinės dangos krepšinio aikštė. Senvagės gimnazija turės dvi atnaujintas krepšinio aikšteles, įsibėgėjimo taką su šuoliaduobe ir treniruoklių zoną. Vilniaus Lazdynų mokyklos Liudvinavo filialas bei Pavilnio pagrindinė mokykla – po krepšinio aikštelę ir treniruoklių zoną. O VGTU licėjuje jau baigiami krepšinio ir tinklinio aikštelių įrengimo darbai.

Per pastaruosius dvejus metus Vilniuje iš viso atnaujinti 23 prie mokyklų esantys stadionai. Šį sezoną Vilnius užbaigs jau su 34 aukštos kokybės aikštynais.

Nuotr. Sauliaus Žiūros

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt

Pranešimą paskelbė: Airida Dagienė, Vilniaus miesto savivaldybė

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą