Sportas

Vilniaus ir sporto bendruomenės dialogas: „Active Vilnius“ patalpų nuomos sistemoje bus pakeitimų

Sostinės savivaldybės taryba priėmė rezoliuciją, kuria rekomendavo administracijai peržiūrėti sporto salių nuomos sistemą „Active Vilnius“, atsižvelgus į sporto bendruomenės bei vilniečių pastabas dėl vidaus sporto salių užimtumo.

„Suprantame, kad rudenį pristatytos naujos išties didelės savo apimtimi sistemos įvedimu, iškilo nemažai klausimų bei diskusijų. Vertiname ir įsiklausome į sporto bendruomenę ir suprantame, kad sistemą būtina tobulinti, ką ir darome. Noriu nuraminti ir sugrįžti prie esmės, tai yra tikslo, kam reikalinga tokia sistema – sistemos pokyčiai nėra skirti skaldymui, tikslas yra aiškumas ir skaidrumas, kurio sieksime ir toliau aktyviai kalbėdami su sporto bendruomene“, – kalbėjo mero pavaduotojas Valdas Benkunskas.

Šiandien priimtoje rezoliucijoje pabrėžiama, kad „Active Vilnius“ sistema, per kurią yra skirstomos sporto salės ir kitos patalpos Vilniaus miesto švietimo įstaigose, turi veikti kaip įmanoma viešiau, skaidriau ir bendraujant su sporto bendruomene. Ši sistema taip pat turi padėti sutelkti dėmesį į sporto ir sveikatingumo infrastruktūros prieinamumo didinimą, sporto ir sveikatingumo užtikrinimą, puoselėjimą ir realizavimą, taip pat – užtikrinti nepertraukiamą, ilgalaikį ir tvarų sporto ir sveikatingumo sektoriaus vystymą bei prisidėti prie tolesnio Vilniaus miesto sporto ir sveikatingumo potencialo stiprinimo.

Savivaldybei atlikus išsamią dabartinių su „Active Vilnius“ problemų analizę, nustatyta, kad 90 proc. sistemoje esančių patalpų buvo išnuomota sklandžiai, o daugiausia diskusijų sukėlė vidaus sporto salių nuomos konkursai, kuriuose ir buvo didžiausia konkurencija.

Šiandien Tarybai pritarus rezoliucijai, „Active Vilnius“ sistema ir toliau liks veikti ir atliks savo funkcijas, tuo tarpu dėl vidaus sporto salių užimtumo bus sprendžiama individualiai, atsižvelgiant į ankstesnių metų nuomininkų poreikius veiklos tęstinumui. Pirmame rate neišnuomotas laisvas patalpas, išskyrus vidaus sporto sales, netrukus bus pasiūlyta dar kartą išsinuomoti antrame rate.

Pranešimą paskelbė: Dovilė Ibianskaitė, Vilniaus miesto savivaldybė

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą