Įvairenybės

Užuolaidų karnizai. Kokių rūšių jie būna?

Tinkamo dydžio ir tvirtai pakabinti užuolaidų karnizai gali labai pakeisti kiekvieną kambarį gerąja prasme. Žinoma, po to dar reikia ir parinkti atitinkamas užuolaidas.

Jeigu karnizą pakabinsite per žemai – užuolaidos gali netvarkingai vilktis žeme, o pakabinus per aukštai, priešingai – užuolaidos bus per daug pakilusios. Tik tinkamas užuolaidų dydis bei idealus karnizo montavimas gali užtikrinti, kad bendras namų dizaino vaizdas bus pilnai išbaigtas ir atrodys prabangiai.

Renkantis karnizus, labai svarbu nusipirkti tokios rūšies, kuri jums yra ne tik patogiausia, bet ir geriausiai dera prie namų dizaino. Užuolaidų karnizai gali būti montuojami į lubas arba į sieną:

  • lubiniai karnizai yra pigesni ir mažiau matomi. Galima net padaryti atskirą nišą lubose ir karnizo net nesimatys. Užuolaidas atitraukti ir užtraukti labai patogu, nes jos kabinasi ant bėgelių;
  • sieniniai karnizai yra ryškesnė interjero detalė. Sumontavus juos namuose, galima pasitelkti įvairesnius užuolaidų kabinimo būdus. Galima užuolaidas rinktis su kilpiniu arba žiediniu movimo būdais.

Lubinių karnizų rūšys:

  • su aliuminiais bėgeliais;
  • su plastikiniais bėgeliais.

Sieninių karnizų rūšys:

  • metaliniai vamzdiniai. Labiausiai išsiskiria patvarumu ir plačiu spalvų pasirinkimu;
  • dekoratyviniai. Tai tokie patys vamzdiniai karnizai, kaip ir metaliniai. Montuojami taip pat. Bet jie gali būti nebūtinai metaliniai, o, pavyzdžiui, mediniai, turėti įvairius ornamentus ar kitas ryškesnes detales, kas leidžia namuose turėti šiek tiek gyvesnį stilių.

Šiuo metu rinkoje stipriai populiarėja ir dar viena rūšis – elektriniai karnizai. Tai pats moderniausias pasirinkimas. Motorizuota sistema suteikia būsto gyventojams didelį patogumą, nes užuolaidų varstymą galima reguliuoti nuotoliniu būdu. Patogiai sėdėkite ant sofos ir tuo pačiu metu atitraukite ar užtraukite kambario užuolaidas. Kai kurie aukštesnės klasės šių karnizų modeliai turi ir valdymo balsu parinktį.

Verta žinoti, kad renkantis karnizus, reikėtų iš anksto nuspręsti, ar bus reikalingas dvigubas ar ne karnizas. Dvigubi užuolaidų karnizai paprastai pasirenkami tuose namuose, kur gyventojai ketina kabinti ir dienines ir naktines užuolaidas. Vienas karnizas pasirenkamas, kai žmonės galvoja apie roletus patalpos užtamsinimui, bet vis tiek nori papildomo jaukumo ir planuoja pasikabinti tik dienines užuolaidas.

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą