Sportas

Seimo nario Raimundo Lopatos pranešimas: parlamentaras aiškinasi, kas į Lietuvos teniso turnyrą praleido karą pradėjusių šalių sportininkus

2023 m. vasario 10 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto narys liberalas Raimundas Lopata kreipėsi į Lietuvos teniso sąjungą prašydamas paaiškinti, kodėl į Lietuvoje organizuojamą teniso turnyrą „Vitas Gerulaitis Cup“ priimami dalyviai iš Rusijos ir Baltarusijos.

„Būtina kuo skubiau išsiaiškinti, kodėl šių šalių sportininkai dalyvauja šiame Lietuvoje vykstančiame turnyre. Kas išdavė jiems vizą atvykti į Lietuvą? Ir visa tai vyksta tuo metu, kai siekiama uždrausti Rusijos ir Baltarusijos sportininkų dalyvavimą Paryžiaus olimpinėse žaidynėse“, – sako R. Lopata.

Sulaukęs atsakymo iš Lietuvos teniso sąjungos apie turnyro „Vitas Gerulaitis Cup“ dalyvius iš Rusijos ir Baltarusijos, parlamentaras aiškinsis, kas konkrečiai išdavė vizas atvykti į Lietuvą šių šalių sportininkams.

„Toliau dėsime pastangas, kad santykiuose su Rusija nebūtų taikomi dvigubi standartai nei verslui, nei sportui, o Lietuvos sportas laikytųsi garbingos kovos principų“, – sako R. Lopata.

Savo ruožtu Paryžiaus merė An Idalgo (Anne Hidalgo) jau išsakė savo poziciją, kad Paryžius nepritaria, kad 2024 metais šiame mieste įvyksiančiose vasaros olimpinėse žaidynėse dalyvautų Rusijos sportininkai, kol tęsiasi šios šalies pradėtas karas Ukrainoje.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą