Sportas

Šalies vadovas: Lietuvos olimpinio judėjimo istorija neatsiejama nuo valstybingumo

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda su ponia Diana Nausėdiene trečiadienį vakare dalyvavo Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) organizuotame iškilmingame renginyje, skirtame Lietuvos olimpinio judėjimo 100-mečiui.

„Lietuvos olimpinio judėjimo ir, konkrečiai, LTOK istorija neatsiejama nuo mūsų valstybingumo istorijos. Kiek Lietuva buvo laisva ir nepriklausoma, tiek mes aktyviai siekėme dalyvauti olimpinėse žaidynėse ir skleidėme vilties žinią visam pasauliui“, – sveikinimo kalboje sakė šalies vadovas.

Pasak Prezidento, 100 Lietuvos olimpinio judėjimo metų – tai ištisa epocha, pažymėta sportinio meistriškumo bei atspindinti vienybės, draugystės ir taikos dvasią.

Šalies vadovas kvietė prisiminti daugybę Lietuvos sportininkų, kurie savo didžiu talentu ir ryžtu visiems laikams įsirašė pasaulinio sporto metraščiuose.

„Šiandien esu nuoširdžiai dėkingas kiekvienam Lietuvos olimpiečiui ir visai šalies sporto bendruomenei už nepaliaujamą paramą ir atsidavimą sportui bei olimpiniams idealams. Jūsų entuziazmas įkvepia naujos kartos sportininkus ir skatina įtraukties bei pagarbos kultūrą visoje Lietuvoje“, – sakė Prezidentas.

Šalies vadovas kvietė šventinio renginio dalyvius ir toliau puoselėti olimpinio judėjimo vertybes bei nepaliaujamai rūpintis mūsų sportininkais, tokiu būdu atveriant kelią naujoms pergalėms.

Šalies vadovas atskirai padėkojo prieš 35 metus atkurto LTOK vadovybei už neįkainojamą indėlį skatinant bei palaikant Lietuvos vaikų fizinį aktyvumą, taip pat išreiškė viltį, kad vis daugiau Lietuvos vaikų atras judėjimo džiaugsmą, pradės sveikiau maitintis ir palaikys emocinę sveikatą. Siekiant šių tikslų, svarbų vaidmenį jau dabar atlieka LTOK organizuojamos Mažųjų žaidynės, kurias globoja pirmoji ponia D. Nausėdienė.

Pranešimą paskelbė: Antanas Manstavičius, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą