Šilti, į svajas nunešantys sapnai, sveikas nenutrūkstamas miegas, malonios trumpos akimirkos prieš išlipant iš šiltos lovos į šaltą rudens rytmetį… Tikriausiai nė nereikia sakyti, kad saldus gilus miegas asocijuojasi su kokybiška patalyne. O kaip išsirinkti patalynę, kuri poilsiui suteiktų pilnatvės? Kokiems stiliaus kriterijams didžiausią dėmesį skiria lietuviai?
Medvilnė, bambukas ar šilkas?
Bene mėgstamiausias klasikinis pluoštas, kurio patalus aptiktume kiekvieno lietuvio miegamajame – tai medvilnė. Ji puikiai sugeria pakaitą, leidžia odai kvėpuoti ir pasižymi lengva priežiūra. Ypatinga laikoma Egipto medvilnė, kuri yra itin plona, tačiau tvirta medžiaga, iš kurios pasiuvama šiek tiek blizgų paviršių turinti patalynė.
Vis populiaresnis tarp lietuvių tampa bambuko pluoštas. Iš jo siuvama taip pat labai aukštos, netgi nepriekaištingos kokybės patalynė, rankšluosčiai. Bambukas puikiai tiks dievinantiems ekologišką gyvenimo būdą. Audinys nenusidėvi, neblunka, apgaubia ypatingu švelnumu ir minkštumu.
Puikių savybių turi dieviškasis audinys šilkas, atrastas tolimojoje Kinijoje. Tai natūralus pluoštas, gaminamas šilkaverpių drugių vikšrų, todėl itin brangus ir prabangus. Šilkas yra lengvas ir malonus liesti, tvirtas, lankstus ir ilgaamžis pluoštas. Iki šiol kiekvienas vyras laiko prestižo reikalu savo išrinktajai padovanoti kokybiškus šilkinius naktinukus ar kitokio apatinio trikotažo. Iš šilko siuvama ir prabangi patalynė – pagalvės, antklodės, pagalvių ir antklodžių užvalkalai, paklodės ir kita produkcija.
Šilkas – tai ir gydomųjų galių turintis pluoštas, kuriame glūdi ilgus amžius puoselėto šilko gamybos amato paslaptys. Iš šilko siuvami ne tik užvalkalai, patalynė su šilko užpildu dovanos ramius sapnus, apsaugos nuo alergijos, leis išvengti sąnarių skausmų ir kitų negalavimų. Siuvant užvalkalus šilkas maišomas su kitais pluoštais – bambuku, satinu ir medvilne.
Populiariausios – visuomet madingos neutralios spalvos
Sezonams keičiantis, keičiasi ir mados, tendencijos. Tačiau klasika – madinga visuomet, nes ji nesensta. Kalbant apie patalynę, lietuvių akį dažniausia patraukia neutralių ir natūralių gamtos spalvų – baltos, pilkos, juodos, smėlinės, rudos, švelniai žalsvos, rausvos ir kt. – patalynė. Patraukliausi akcentai – subtilios, tarsi švelniais potėpiais nutapytos gėlės, įausti į audinį nėriniai, klasikiniai raštai. Mėgstama ir dviejų spalvų patalynė, kurią lengviau priderinti prie miegamojo interjero jam suteikiant įvairovės ir prašmatnumo.
Tačiau nevengiama naudoti ir šmaikščios bei šypsenas sukeliančios patalynės. Juk sakoma, jog į miegus reikia nugrimzti geros nuotaikos.
Parengė Rūta Anusevičienė