Sportas

Prezidentas: valstybė turi vienodai vertinti sportininkų pasiekimus

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį pasirašė dekretą, kuriuo teikia Seimui Sporto įstatymo pakeitimo projektą. Šia iniciatyva Prezidentas siekia panaikinti išankstinę diskriminaciją negalios pagrindu, kai įstatymu aukščiausio meistriškumo sportininkų varžybos diferencijuojamos pagal jose dalyvaujančių sportininkų turimą galią.

Šalies vadovas siūlo keisti tas Sporto įstatymo normas, dėl kurių sporto bendruomenė ir visuomenė periodiškai susiduria su neatsakomu klausimu, kodėl taip skirtingai valstybė reglamentuoja skatinamąsias priemones – premijas, stipendijas ir rentas – sportininkams už pasiektus aukšto meistriškumo laimėjimus.

„Valstybė turi vadovautis lygiateisiškumo principu ir neskirstyti sportininkų pagal jų galią, o skatindama Lietuvos vardą garsinančius atletus, vertinti juos pagal jų pasiekimus“, – pabrėžė Prezidentas.

Šalies vadovas siūlo įstatymu įtvirtinti asmenų lygiateisiškumo principą taip, kad atitinkamo rango varžybos ir jose dalyvaujantys sportininkai būtų vertinami vienodai pagal jų pasiektus rezultatus, o ne pagal turimą galią. Todėl, Prezidento nuomone, būtina panaikinti Sporto įstatymo 23 straipsnyje paralimpinių, kurčiųjų ar specialiųjų žaidynių prizininkų išskyrimą atskirai nuo olimpinių žaidynių ar atitinkamos sporto šakos pasaulio ar Europos čempionatų prizininkų, o Sporto įstatymo 25 straipsnyje – nustatytą skirtingą valstybės rentų paralimpinių ir kurčiųjų žaidynių laimėtojams mokėjimo tvarką nei olimpinių žaidynių dalyviams.

Inicijuodamas Sporto įstatymo pakeitimus Prezidentas siekia panaikinti išankstinę diskriminaciją negalios pagrindu, paskatinti visus asmenis, nepriklausomai nuo jų negalios, siekti aukščiausių sporto rezultatų. Viešos konsultacijos dėl Sporto įstatymo pakeitimų metu šiai Prezidento iniciatyvai iš esmės pritarė Lietuvos tautinio olimpinio komiteto, Lietuvos paralimpinio komiteto, Lietuvos kurčiųjų sporto komiteto, Lietuvos specialiosios olimpiados komiteto atstovai.

Pranešimą paskelbė: Ridas Jasiulionis, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

carvertical VIN patikra

Parašykite komentarą