Sportas

Prezidentas: tarptautinė sporto bendruomenė negali užsimerkti prieš karo nusikaltimus

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda penktadienio rytą susitiko su Tarptautinio paralimpinio komiteto prezidentu Andrew Parsonsu. Susitikime aptarti paralimpinio sporto iššūkiai ir pasiekimai pasaulyje bei Lietuvoje, pozicija dėl Rusijos ir Baltarusijos sportininkų dalyvavimo tarptautinėse varžybose.

Šalies vadovas susitikime pasidžiaugė Lietuvos geruoju pavyzdžiu – kad bendrai suvienijus jėgas su socialiniais partneriais buvo pateiktas ir priimtas įstatymo projektas, pagal kurį visiems sportininkams, nepriklausomai nuo jų galios ar negalios, premijos ir stipendijos yra mokamos vadovaujantis vienodais kriterijais. „Nepaisant to, vis dar turime iššūkių su rentų sistema, žmonių, turinčių negalią, įtraukimu į fizinį aktyvumą mokyklose“, – akcentavo Prezidentas ir išreiškė lūkestį, jog Tarptautinio paralimpinio komiteto vadovo vizitas Lietuvoje dar labiau atkreips dėmesį į tebeegzistuojančias problemas.

Susitikime aptarta pozicija dėl Rusijos ir Baltarusijos sportininkų dalyvavimo tarptautinėse varžybose. Šalies vadovas pabrėžė, kad Lietuvos pozicija šiuo klausimu yra griežta ir kad komiteto sprendimas neturėtų keistis. „Palaikome Tarptautinio paralimpinio komiteto sprendimus sustabdyti nacionalinių paralimpinių komitetų veiklą ir uždrausti dalyvauti varžybose sportininkams iš šalių, kurios pradėjo neišprovokuotą ir nepagrįstą karą Europoje, pažeidžia tarptautinę teisę ir žmogaus teises. Tarptautinė sporto bendruomenė negali užsimerkti prieš karo nusikaltimus“, – sakė valstybės vadovas.

Pranešimą paskelbė: Sofija Godliauskienė, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą