Sportas

Prezidentas pareiškė užuojautą dėl irkluotojo, olimpinio čempiono V. Česiūno mirties

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį pareiškė užuojautą artimiesiems ir sporto bendruomenei dėl irkluotojo, olimpinio čempiono, trenerio Vlado Česiūno mirties.

„Vladas Česiūnas gyvenimą paskyrė irklavimui ir per savo karjerą pasiekė įspūdingų rezultatų. Jis reikšmingai prisidėjo prie šios sporto šakos plėtros Lietuvoje dirbdamas treneriu ir ugdydamas jaunąja sportininkų kartą“, – rašoma Prezidento užuojautoje.

Šalies vadovas pabrėžė, kad V. Česiūnas buvo ne tik išskirtinio talento ir atkaklumo sporte pavyzdys, bet ir tikras Lietuvos patriotas, niekada neišdavęs savo šalies ir vertybių.

„Tai buvo žmogus kvėpavęs laisve, jos siekęs ir už ją kovojęs. Tai buvo Tėvynės sūnus vienas pirmųjų atsiliepęs į atsikuriančios nepriklausomos Lietuvos valstybės kvietimą ateiti ir dirbti šaliai”, – rašoma Prezidento užuojautoje.

V. Česiūnas 1972 metais tapo Miuncheno olimpinių žaidynių čempionu, iškovojo Europos bei pasaulio čempionatų medalius vienvietėje ir dvivietėje kanojoje. Baigęs karjerą dirbo treneriu. 1991 metais apdovanotas Vyčio Kryžiaus ordino Riterio kryžiumi.

Pranešimą paskelbė: Kristina Belikova, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą