Sportas

Prezidentas: Lietuvos sporto sistemoje neturi likti spragų

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį susitiko su švietimo, mokslo ir sporto ministre Jurgita Šiugždiniene ir sporto bendruomenės atstovais.

Susitikime buvo aptarta ilgalaikė Lietuvos sporto plėtros strategija, sporto sistemos finansavimo klausimai, masinio ir aukšto meistriškumo sporto problemos.

Prezidentas pabrėžė, kad sportas yra integrali Lietuvos kultūros dalis, svarbi kiekvienam lietuviui. „Kova dėl medalių yra geriausiai matoma, tačiau visos sporto sistemos pamatas yra masinis sportas ir vaikų, jaunimo fizinis aktyvumas. Lietuvos sporto sistemoje neturi likti spragų – valstybės pareiga yra kuo greičiau parengti aiškią šalies sporto strategiją ir sporto infrastruktūros plėtros programą. Į šį procesą būtina įtraukti sporto bendruomenės atstovus“, – sakė Prezidentas.

Daug dėmesio susitikime buvo skirta talentingų vaikų rengimui ir sklandaus perėjimo į karjerą aukšto meistriškumo sporte užtikrinimui. Susitikimo dalyviai atkreipė dėmesį į sporto infrastruktūros ir profesionalių trenerių, medikų svarbą sportininkų karjeroje.

 Susitikime taip pat dalyvavo Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisijos pirmininkas Virgilijus Alekna, Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentas Mindaugas Sinkevičius, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė, Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas Mindaugas Bilius, Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo federacijos vadovas Egidijus Balčiūnas, l. e. p. Lietuvos sunkiosios atletikos federacijos prezidentas Vytautas Čepas, Lietuvos imtynių federacijos prezidentas Giedrius Dambrauskas, Lietuvos gimnastikos federacijos prezidentas Algimantas Gudiškis, Lietuvos šaudymo sporto sąjungos prezidentas Algirdas Antanas Keršulis, Lietuvos plaukimo federacijos prezidentas Tomas Kučinskas, Lietuvos dviračių sporto federacijos prezidentas Darius Levickis, Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės federacijos prezidentas Genadijus Makuševas, Lietuvos dziudo federacijos prezidentas Vigmantas Sinkevičius, Lietuvos lengvosios atletikos federacijos prezidentas Eimantas Skrabulis, Lietuvos krepšinio federacijos generalinis sekretorius Mindaugas Špokas, Lietuvos buriuotojų sąjungos generalinis sekretorius Arvydas Usnys, penkiakovininkė, Tokijo olimpinių žaidynių vicečempionė Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė, Nacionalinės sportininkų asociacijos prezidentas Justinas Kinderis, buvęs rutulio stūmikas ir treneris Mantas Jusis, vaikų trenerė Irina Krakoviak-Tolstika.

Pranešimą paskelbė: Rugilė Ereminaitė, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

carvertical VIN patikra

Parašykite komentarą