Sportas

Prezidentas Lietuvos sporto apdovanojimuose: Jūs esate atkaklumo ir darbštumo pavyzdys

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda dalyvavo Lietuvos sporto apdovanojimų renginyje, kuriame tradiciškai pagerbiami geriausi olimpinio ir paralimpinio sporto atletai, treneriai ir komandos. Ceremonijos metu iš viso įteikti 11 apdovanojimų, kuriais pagerbti 5 olimpinio, 5 paralimpinio sporto laureatai bei apdovanojimas „Už viso gyvenimo nuopelnus“.

Šalies vadovas savo kalboje pabrėžė, kad šiandien turime ypatingą progą kalbėti apie sporto reikšmę Lietuvos valstybei ir mūsų žmonėms. Šiemet minime Tautinio olimpinio komiteto atkūrimo 35 metų jubiliejų, kitais metais minėsime Lietuvos olimpinio judėjimo šimtmetį.

„Šios datos svarbios ne tik apžvelgiant nuveiktus darbus ar iškovotas pergales. Jos taip pat primena mums, kad Lietuvos sportininkai, Lietuvos sporto bendruomenė dažnai rodė pavyzdį – ir lemtingomis mūsų valstybingumui akimirkomis nedvejodami rinkosi teisingą pusę“, – sakė Prezidentas.

Valstybės vadovas akcentavo, kad ir dabar turime ginti mums svarbias vertybes ne tik politikos, bet ir sporto ringe. „Išties sunku patikėti, jog vis dar reikia įrodinėti, kad kruviną karą pradėjusių šalių sportininkai neturėtų dalyvauti olimpinėse žaidynėse nei su neutralia, nei su jokia kita vėliava. Dėkoju Tautiniam olimpiniam komitetui už principingą laikyseną šiuo klausimu“, – savo kalboje sakė Prezidentas.

Šalies vadovas pasveikino visus Lietuvos sportininkus ir padėkojo jiems už didžiulį darbą, kurį kasdien atlieka.

„Dėkoju už Jūsų kantrybę ir ryžtą siekti aukščiausių sporto rezultatų. Dėkoju už tai, kad esate mums visiems atkaklumo ir darbštumo pavyzdys. Esu nuoširdžiai dėkingas ir visiems sporto treneriams – už perduodamas žinias, už pasiaukojimą, už tvirtą palaikymą, be kurio skinti pergales mūsų atletams būtų gerokai sunkiau“, – sveikindamas sportininkus ir jų trenerius sakė Prezidentas.

Valstybės vadovas palinkėjo, kad olimpinė liepsna, kurią taip aukštai kelia Lietuvos sportininkai, visada rastų atspindį mūsų žmonių širdyse, o jų pergalės ir toliau nušviestų ir rodytų mums kelią.

Prezidentas paskelbė ir įteikė apdovanojimą 2023-iųjų Lietuvos metų sportininku išrinktam Mykolui Aleknai.

Lietuvos sporto apdovanojimus organizuoja Lietuvos tautinis olimpinis komitetas, Lietuvos paralimpinis komitetas ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

Pranešimą paskelbė: Dovilė Šalkuvienė, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą