Sportas

Pasaulio snukerio čempiono titulą ginantis R. O'Salivanas: spaudimą jaučiu, tačiau po septynių laimėtų trofėjų neketinu lengvai pasiduoti

Jau beveik šimtą metų rengiamas Pasaulio snukerio čempionatas sugrįžta – tiek į legendinį „Crucible“ teatrą Šefilde, Anglijoje, tiek į šio sporto entuziastų televizorių ekranus. Žaidėjų laukia sudėtinga kova dėl titulo, kurį sieks apginti net septyniskart čempionu tapęs Ronis O’Salivanas.

Nuo 1927-ųjų m. su pertraukomis rengiamas Pasaulio snukerio čempionatas yra ilgiausiai pasaulyje rengiamas profesionalus šios sporto šakos turnyras.

Šiemet čempionatas vyksta balandžio 15–gegužės 1 d. Šefilde, Jungtinėje Karalystėje, o visos turnyro kovos transliuojamos „Eurosport“ kanalu ir „discovery+“ platformoje, Lietuvoje pasiekiamoje per „Go3“ televiziją, „Telia Play“ ir „MEGOGO“.

Snukerio legenda sieks apginti titulą

Pasaulio snukerio čempionato šiemet nepraleidžia ir septyniskart pasaulio geriausiuoju tapęs „Eurosport“ snukerio ekspertas anglas Ronis O’Salivanas. Būtent jam ir priklauso praėjusių metų čempionato trofėjus.

Per daugiau nei trisdešimtmetį besitęsiančią snukerio žaidėjo karjerą jis čempionato finaluose įveikė škotus Džoną Higginsą ir Graemą Dottą, keliskart iš favorito pozicijos išstūmė tėvynainį Alį Carterį bei tenkintis antrąja pozicija privertė anglus Džudą Trumpą, Barį Hawkinsą bei Kyreną Wilsoną.

Anot čempiono, bėgant metams jo požiūris į turnyrą pasikeitė: karjeros pradžioje džiugino vien galimybė dalyvauti čempionate, o dabar pagrindinis tikslas – būti patenkintam savo pasirodymu.

„Akivaizdu, kad tai didelis turnyras, tad svarbu jaustis gerai, kai keliauji į Šefildą. Tačiau vietoje žavėjimosi pačiu įvykiu dabar koncentruojuosi į tai, kaip būti užtikrintam savimi ir žaisti gerai“, – pasakoja R. O’Salivanas.

Čempionas savo laimėjimų nesureikšmina

Prieš kurį laiką apžvelgdamas laukiančius susitikimus su kitais snukerio profesionalais, R. O’Salivanas išliko kuklus ir stengėsi nesureikšminti praeities laimėjimų. Pasak jo, čempionate pasirodys daug fantastiškų snukerio žaidėjų, todėl turnyras bus ilgas ir sudėtingas, o norint laimėti jį dukart iš eilės, reikės stengtis iš visų jėgų bei sėkmingai susidoroti su spaudimu.

„Šiuo metu yra gal 25–30 žaidėjų, kurie gali nesunkiai įveikti vienas kitą, todėl dominavimas snukerio pasaulyje dabar yra kur kas sudėtingesnė užduotis nei prieš keliasdešimt metų. Galima išgirsti įvairių argumentų, kodėl vienas žaidėjas yra geresnis už kitą, bet viską parodys čempionato susitikimai“, – sako R. O’Salivanas.

Nepaisant to, kad neseniai patyrė alkūnės traumą, dabartinis čempionas lengvai pasiduoti tikrai neketina. Anot snukerio legendos, pats čempionato formatas skatina sportininkus įdėti daugiau pastangų prie snukerio stalo ir atskiria „vyrus nuo berniukų“.

Ar pavyks šio sporto žvaigždei R. O’Salivanui ir vėl suspindėti, paaiškės jau greitai. Visas Pasaulio snukerio čempionato kovas galima stebėti „Eurosport“ kanalu arba „discovery+“ platformoje, Lietuvoje pasiekiamoje per „Go3“ televiziją, „Telia Play“ ir „MEGOGO“.

Svarbiausios 2023 m. Pasaulio snukerio čempionato datos:

Balandžio 15–19 d., 1 turas

Balandžio 20 d., 1 ir 2 turai

Balandžio 21–24 d., 2 turas

Balandžio 25–26 d., ketvirtfinaliai

Balandžio 27–29 d., pusfinaliai

Balandžio 30–gegužės 1 d., finalai

Apie „Warner Bros. Discovery“:

„Warner Bros. Discovery“ („Nasdaq“: WBD) yra lyderiaujanti pasaulinė žiniasklaidos ir pramogų bendrovė, užsiimanti aukštos kokybės televizijos serialų ir filmų kūrimu bei jų transliavimu televizijoje, interneto platformose ir kine. Bendrovės prekės ženklai, kasdien įkvepiantys, informuojantys ir linksminantys auditoriją, yra pasiekiami daugiau nei 220 šalių ir 50 kalbų. Tarp jų – „Discovery Channel“, „discovery+“, „CNN“, „DC“, „Eurosport“, „HBO“, „HBO Max“, „HGTV“, „Food Network“, „Investigation Discovery“, „TLC“, „Magnolia Network“, „TNT“, „TBS“, „truTV“, „Travel Channel“, „MotorTrend“, „Animal Planet“, „Science Channel“, „Warner Bros. Pictures“, „Warner Bros. Television“, „Warner Bros. Games“, „New Line Cinema“, „Cartoon Network“, „Adult Swim“, „Turner Classic Movies“ ir kiti. Norėdami gauti daugiau informacijos, apsilankykite www.wbd.com.

Pranešimą paskelbė: Rytis Gerlikas, UAB „coagency”

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą