Sportas

Paaiškėjo, kada įvyks UCI kalnų dviračių pasaulio taurės varžybos: sportininkams ir žiūrovams nebus kada atsipalaiduoti

Šventiniu laikotarpiu dviračių sporto gerbėjus pasiekė dar viena dovana – paskelbtas atnaujintas 2023 m. UCI kalnų dviračių pasaulio taurės varžybų kalendorius. Šiais metais kalnų dviračių lenktynės sportininkus ir gerbėjus nukels tiek į gerai pažįstamas trasas Prancūzijoje, tiek į tolimiausius pasaulio kampelius.

Žiūrovai iš arti pajusti, ką reiškia leistis su dviračiu nuo kalno vinguriuojančia trasa, ir pasikrauti ekstremalių emocijų galės stebėdami UCI kalnų dviračių pasaulio taurės varžybas patogiai iš savo namų. Visi varžybų etapai bus transliuojami „Eurosport“ kanalu ir „discovery+“ platformoje.

Dešimt dienų kalnų dviračių sporto

Planuojama, kad vienu įsimintiniausių renginių UCI kalnų dviračių pasaulio taurės varžybų kalendoriuje taps pirmąkart rengiamas dešimties dienų kalnų dviračių sporto festivalis. Aukštutinės Savojos regione rytų Prancūzijoje varžybos vyks rugsėjo 7–17 d.

Nors šiame regione UCI kalnų dviračių pasaulio taurės varžybos ankstesniais metais vyko jau daugiau negu šešis kartus, tai bus pirmasis kartas, kai vienoje vietoje vyks visų formatų kalnų dviračių varžybos. Olimpinio kroso (XCO), trumpojo kroso (XCC) ir greitojo nusileidimo etapai vyks Les Gets slidinėjimo kurorte, o dviračių kroso maratono (XCM) ir ištvermės (EDR) varžybos – Châtel ir Morzine kurortuose.

Pasak UCI prezidento David Lappartient, festivalis taps išskirtine galimybe net du savaitgalius iš eilės į vieną vietą susiburti visiems kalnų dviračių sporto entuziastams: „Vis dar mintyse išlikę neįtikėtini 2022 m. UCI kalnų dviračių pasaulio čempionato vaizdai verčia nekantriai laukti, kada kitais metais ir vėl sugrįšime į Aukštutinę Savoją. Šis regionas ne kartą pademonstravo savo gilų atsidavimą kalnų sportui, todėl festivalio atmosfera bus kaip niekas įspūdinga.“

Lenktyniaus ir sportininkai-mėgėjai

Tuo pačiu metu paskelbti ir dviračių kroso maratono (XCM) bei ištvermės (EDR-E) varžybų kalendoriai. XCM etapuose lenktyniausiantys sportininkai pirmąkart kitais metais susitiks Čekijoje, vėliau persikels į Italijos ir Prancūzijos trasas, o sezoną užbaigs varžybomis Šiaurės Amerikoje. EDR-E trasas bandysiantys įveikti sportininkai tai darys Italijoje, vėliau persikels į Austriją ir Prancūziją, kur dalyvaus jau minėtame sporto festivalyje.

Pagal dabartinius UCI ir „Warner Bros. Discovery“ įsipareigojimus atverti kelią į sporto elitą ir kalnų dviračių sporto mėgėjams, jiems bus siūloma lenktyniauti ištvermės ir kroso maratonų lenktynėse. Dalyvaudami atvirų kategorijų varžybose, kuriose norint dalyvauti nėra jokių išankstinių kvalifikacijos reikalavimų, sportininkai-mėgėjai galės rinkti taškus ir turės galimybę pasirodyti kartu su profesionaliais atletais.

Transliacijos perkels sportą į kitą lygį

Pasiekus aštuonerių metų susitarimą, „Warner Bros. Discovery“ įsipareigojo populiarinti kalnų dviračių sportą ir žiūrovams iš viso pasaulio užtikrinti galimybę stebėti varžybas taip, lyg jie patys jose dalyvautų. Ši nauja kalnų dviračių sporto vizija sutelks dėmesį į įvairių sporto formatų transliacijas bei kalnų dviračių sporto renginius.

Stebėti visus UCI kalnų dviračių pasaulio taurės varžybų etapus žiūrovai galės „Eurosport“ kanalu ir „discovery+“ platformoje, kuri Lietuvoje yra pasiekiama per „Go3“ televiziją bei „MEGOGO“.

2023 m. UCI kalnų dviračių pasaulio taurės varžybų kalendorius:

Kovo 25–26 d. – EDR – Maidena, Tasmanija (Australija)
Balandžio 1–2 d. – EDR – Derbis, Tasmanija (Australija)
Gegužės 12–14 d. – XCO, XCC, XCM – Moravijos Nove Mestas (Čekija)
Birželio 34 d. – EDR, EDR-E, XCM – Finale Ligurė (Italija)
Birželio 9–11 d. – XCO, XCC, DHI – Lencerheidas (Šveicarija)
Birželio 15–18 d. – XCO, XCC, DHI, EDR, EDR-E – Leogangas (Austrija)
Birželio 24–25 d. – EDR, EDR-E – Fasos slėnis, Trentine (Italija)
Birželio 30–liepos 2 d. – XCO, XCC, DHI – Saulės slėnis, Trentine (Italija)
Rugpjūčio 25–27 d. – XCO, XCC, DHI – Pal Arinsal, Granvalira kurortas (Andora)
Rugsėjo 1–3 d. – DHI, EDR, EDR-E – Loudenvilis (Prancūzija)
Rugsėjo 1–17 d. – XCO, XCC, XCM, DHI, EDR, EDR-E – Les Gets, Chatel, Morzine (Prancūzija)
Rugsėjo 28–spalio 1 d. – XCO, XCC, XCM, DHI – Showshoe (JAV)
Spalio 6–8 d. – XCO, XCC, DHI – Mont-Sainte-Anne (Kanada)

Apie „Warner Bros. Discovery“:

„Warner Bros. Discovery“ („Nasdaq“: WBD) yra lyderiaujanti pasaulinė žiniasklaidos ir pramogų bendrovė, užsiimanti aukštos kokybės televizijos serialų ir filmų kūrimu bei jų transliavimu televizijoje, interneto platformose ir kine. Bendrovės prekės ženklai, kasdien įkvepiantys, informuojantys ir linksminantys auditoriją, yra pasiekiami daugiau nei 220 šalių ir 50 kalbų. Tarp jų – „Discovery Channel“, „discovery+“, „CNN“, „DC“, „Eurosport“, „HBO“, „HBO Max“, „HGTV“, „Food Network“, „Investigation Discovery“, „TLC“, „Magnolia Network“, „TNT“, „TBS“, „truTV“, „Travel Channel“, „MotorTrend“, „Animal Planet“, „Science Channel“, „Warner Bros. Pictures“, „Warner Bros. Television“, „Warner Bros. Games“, „New Line Cinema“, „Cartoon Network“, „Adult Swim“, „Turner Classic Movies“ ir kiti. Norėdami gauti daugiau informacijos, apsilankykite www.wbd.com.

Pranešimą paskelbė: Rytis Gerlikas, UAB „coagency”

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą