Kino filmai

Nuotaikingas „Monstrų viešbutis“ visą šeimą supažindins su draugiškiausiomis pabaisomis

Lietuvos kino teatrus jau šį spalį pasieks neįtikėtinai linksma animacinė komedija visai šeimai – „Monstrų viešbutis“ (angl. „Hotel Transylvania“). Pirmoji garsių filmukų „Deksterio laboratorija“ ir „Samurajus Džekas“ kūrėjo Genndy Tartakovsky pilno metro animacinė juosta papasakos apie vampyrą Drakulą, visai ne mirusį, o sėkmingai plėtojantį monstrų turizmo verslą netradiciniame viešbutyje.

„Monstrų viešbučio“ svečių gretos filme dar pagausės prabangios penkių žvaigždučių poilsiavietės savininko Drakulos dukros Meivis 118-ojo gimtadienio proga. Tačiau netikėtai į slaptą monstrų buveinę atklys kuo tikriausias žmogus, jaunas vaikinas Džonatanas. Drakulos misija – apsaugoti dukrą nuo kartaus nusivylimo ir neleisti jai įsimylėti nemonstriškos padermės keliautojo.

Krito net penki režisieriai

Įdomus faktas tas, kad Maskvoje gimęs G.Tartakovsky – jau šeštasis „Monstrų viešbučio“ režisierius. Jis šio projekto vairininku buvo pasirinktas 2011-ųjų vasarį ir sugebėjo jį įgyvendinti net pranokdamas daugelio gerbėjų lūkesčius. Už ankstesnius darbus nominuotas 13-ai garsiųjų televizijos apdovanojimų „Emmy“ ir tris jų laimėjęs, rusų kilmės režisierius pakerėjo pasaulį savo humoru, sąmoju, išradingumu ir savitu stiliumi.

Tiesa, 20 metų su televizijos animacija darbavęsis G.Tartakovsky pripažino „Los Angeles Times“, kad darbas prie filmo „Monstrų viešbutis“ buvo išskirtinis. „Buvau šeštasis režisierius, jaučiausi tarsi patekęs į mūšio lauką. Prie filmo buvo dirbama jau 6-erius metus ir jis akivaizdžiai buvo daugeliui apkartęs. Tad prireikė laiko atsistoti ant kojų ir užkovoti artistų ir studijos simpatijas“, – sakė 42-ejų animacijos žinovas.

Kaip pilnametražio animacinio filmo kūrėjas debiutuojantis G.Tartakovsky prisipažino jautęs didelį spaudimą dėl didžiulio juostos biudžeto ir daugybęs filmą garsinančių aktorių (originalioje versijoje Drakulai balsą paskolino Adamas Sandleris, o Meivis – Selena Gomez), tačiau jis sėkmingai įveikė visus iššūkius ir unikalų braižą iš televizijos perkėlė į kino ekranus.

„Monstrų viešbutį“ kūrė 2002-aisiais įsteigta kino gamybos kompanija „Sony Pictures Animation“, į pasaulį išleidusi tokius garsius filmukus kaip „Smurfai“, „Debesuota, numatoma mėsos kukulių kruša“ ir „Kalėdų Senelio slaptoji tarnyba“.

Šmaikštaus, nuotaikingo ir draugiškų monstrų pilno filmo lietuviškoji premjera – spalio 19 dieną.

Lietuviškai dubliuotas filmo „Monstrų viešbutis“ anonsas:

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą