Sportas

Neturiu laiko sportuoti. Kaip tai pakeisti?

Galvojate, kad jei nesate užkietėjęs sportininkas, o visa dieną praleidžiate kažką dirbdami, tai pradėti užsiimti sportu bus per daug sudėtinga ir tai užims per daug laiko? Gali būti, kad sporto treniruotę įsivaizduojate kaip ilgą, dvejas valandas trunkančią kančią, kuriai atsidėti laiko ir rasti motyvacijos tikrai nepavyks. Ir tai yra visiškai normalu, nes ne kiekvienas gali sau leisti treniruotis tiek ilgai, tačiau yra niuansų ir išeičių, kurias verta paminėti tiems, kurie dažnai stengiasi laiko stoką priskirti kaip pasiteisinimą.

  • Treniruotės iki 15 minučių (jei manote, kad tai yra laiko švaistymas ir nei kiek neprilygsta tikrai treniruotei, kuri trunka 2 valandas, jūs be jokios abejonės klystate. Taip, ilgesnė treniruotė atveria didensį galimybių ratą, tačiau nustebtumėte sužinoję kiek galima padaryti per trumpą laiko tarpą, nors ir iki 15 minučių. Jei laiko stoka tokia didelė, tokį laiko tarpą greičiausiai gali rasti net ir labiausiai užsiėmęs žmogus. Tokiais atvėjais siūlyčiau naudoti „Follow along“ tipo treniruotes, kurias rasite per „YouTube“  ir nustebsite kokius rezultatus galite pasiekti per tokį trumpą laiko tarpą.)

  • Treniruotės bet kur, bet kada (jeigu jūsų darbas pastoviai vyksta ofise, o kavos petraukėlės yra per trumpos kažkur iškelti koją, išeitis viena – sportuok ten kur dirbi! Viskas labai paprasta – iš anksto įsidėkite sporto aprangą, o jei daug neprakaituojate ir daug sportuoti nežadate, galima ir su ta pačia darbo apranga. Po ranka randami įrankiai kaip kėdė, stalas, po kurį galima palįsti ir paprasčiausiai plotas, kuriame galėtumėte atsigulti yra viskas ko jums reikėtų treniruotei. Į paieškos skyrelį įrašius „Office workout“ per „YouTube“ rasite bendraminčius, kurie jau sukūrė vaizdo įrašus, kai per labai trumpą laiko tarpą ofise, atlieka trumpa treniruotę.)

  • Paslinkite savo dienos rėžimą valandą atgal (dar vienas būdas tiems, kurie visiškai neturi galimybės atlikti ilgesnę treniruotę, o sportuoti darbe atrodo visiškai neįprasta ir keista – kelkitės bei nueikite miegoti vieną valandą ankščiau. Jei grįždami vakare jaučiatės visiškai išsekę, o naktimis sportas atrodo nepriimtinas, atsikėlus valandą ankščiau ryte ir padarius net ir paprastą 30 minučių treniruotę, bus kur kas vertingiau, nei nedaryti nieko.)

Nors šis straipsnis skirtas žmonėms, kurie dirba ir visiškai neturi laiko atlikti treniruotę, šios visos idėjos greitai treniruotei gali būti pritaikytos ir žmonėms, kurie paprasčiausiai nenori ilgų treniruočių, yra tingūs ar dažnai naudoja laiką kaip pasiteisinimą. Daugiau tokių patarimų galite skaityti straipsnyje „10 taisyklių pradedantiems sportuoti“. Laiko dažniausiai niekada netrūksta, trūksta motyvacijos ir pasiryžimo skirti laiko treniruotis. Darant tokias trumpas treniruotes ne tik suteikiate galimybę bent šiek tiek kūnui išsilaisvinti iš sėdimo darbo pančių bei tingėjimo, bet taip pat galite ugdyti valią. Todėl nenusiminkite jog jūsų treniruotės tokios trumpos – su pakankamu intensyvumu ir darant ne vieną kartą, jos niekuo neprastesnės už įprastas vienos ar dviejų valandų treniruotes.

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą