Sveikata

Maisto produktai internetu ir sveika mityba

Ar maisto produktai internetu Jums jau tapo kasdienybe? O ar dėl to pasikeitė Jūsų pirkinių krepšelis? EASTANBUL.LT specialistai pabrėžia, jog Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, didžiąją dalį (net 70 procentų) lėtinių lygų išsivystymo pasaulyje lemia tai, ką valgome, kiek judame, kokius turime žalingus įpročius. Lietuva pagal šiuos duomenis patenka į rizikos grupę, todėl norime pakalbėti apie produktus, kuriuos ne tik privalote turėti savo šaldytuve, tačiau jais aprūpinti ir savo kūną.

Ne paslaptis, jog daržovės – vitaminų šaltinis. Organizmui neužtenka vien pomidorų, ar agurkų. Reikėtų apsirūpinti įvairiaspalvėmis daržovėmis, augančiomis po žeme ir ant žemės, tokiomis, kaip paprikos, burokai, morkos, baklažanai, brokoliai, cukinijos ir pan. Pasirodo, skirtingos daržovių spalvos reiškia skirtingas veikliąsias medžiagas, naudingas mūsų organizmui.

Vaisiai taip pat turėtų būti įvairūs. Obuoliais neapsiribokime – pasirūpinkime ir kriaušėmis, bei egzotiniais vaisiais, tokiais, kaip mangai ar kivi. Kasdien turėtume suvalgyti iki dviejų tokių ar panašių vaisių. Sezoniniai vaisiai savyje turi mažiausiai cheminių medžiagų, kuriomis yra apdoroti, be to, turi daugiausiai naudingų medžiagų.

Kiaušiniai yra geras pasirinkimas besilaikantiems dietos, kadangi turi net trylika vitaminų rūšių ir nepasižymi dideliu kalorijų kiekiu. Kiaušiniuose esančio cholesterolio, pasak mokslininkų, vengti nereikia.

Žuvis taip pat yra vienas iš rekomenduojamų produktų. Ji žmogaus organizmui – būtina, kadangi turi omega-3 riebalų rūgščių ir baltymo, kurį organizmas lengvai pasisavina. Jei yra galimybė, geriau būtų valgyti įvairią žuvį – ir liesą, ir riebesnę.

Jei esate mėsos mėgėjas, patariama vartoti liesesnę mėsą, tokią, kaip triušiena, veršiena, kalakutiena arba vištiena. Pasirodo, svarbu ne tik gyvulio ar paukščio rūšis, tačiau ir jo dalis, kuri yra vartojama. Pavyzdžiui vištienos sparneliai yra riebūs, o krūtinėlė – liesa. Mėsą šaldytuve reikėtų laikyti atskirai, nuo kitų produktų. Nevengti reikėtų ir rūgščių pieno produktų, pasižyminčių baltymų gausa ir mažu laktozės kiekiu, uogų, kurios yra tikras natūralus vitaminų šaltinis, taip pat puikus pasirinkimas – prieskoninės žolelės.

Kaip matome, egzistuoja puikių produktų, iš kurių kiekvienas galime rasti ką nors naudingo, pagal savo maitinimosi įpročius. Užsakomi maisto produktai internetu mūsų nė kiek neatriboja nuo sveiko gyvenimo būdo.

NaudotosKnygos.lt