Sportas

„Kovo beprotybės“ startas: favoritai ir lietuvių galimybės

Vienas didžiausių sezono turnyrų NCAA „Kovo beprotybė“ jau startuoja. Sunkiai nuspėjamame turnyre susigrums 68 komandos ir per mažiau negu tris savaites paaiškės geriausia JAV universitetų krepšinio komanda.

Į pagrindinį NCAA turnyrą pateko 32 komandos, kurios laimėjo savo konferencijas ir dar 36 gavo vardinius kvietimus. Čia visos ekipos yra suskirstytos į keturias konferencijas, kurių nugalėtojai pateks į nacionalinius pusfinalius, o po to – finalą.

Norint triumfuoti „Kovo beprotybėje“ reikia laimėti iš viso šešias rungtynes. Vis dėlto, vos vienas pralaimėjimas eliminuoja komandą iš kovos dėl titulo. Būtent tokia sistema įprastai sukuria itin daug staigmenų.

„Kovo beprotybėje“ šį sezoną rungtyniaus ne tik būsimų NBA žvaigždžių etiketes nešiojantys atletai, tačiau ir du lietuviai: Ignas Brazdeikis ir Rapolas Ivanauskas.

Jei I. Brazdeikio atstovaujamas Mičigano universitetas yra vienas favoritų „Kovo beprotybėje“, tai R. Ivanauskas savo pasirodymą turėtų užbaigti jau pirmajame etape. Lietuvio atstovaujamas „Colgate Raiders“ universitetas stos į kovą su prestižiniu Tenesio universitetu.

I. Brazdeikio atstovaujama Mičigano ekipa yra viena NCAA „Kovo beprotybės“ favoričių ir TOPsport ekspertai šios ekipos šansus triumfuoti vertina 4,2 proc. Tai yra aštuntas geriausiai vertinamas universitetas „Kovo beprotybėje“.

Kol kas geriausiai yra vertinama „Duke“ ekipa, kurią veda į priekį kitu LeBronu Jamesu vadinamas Zionas Williamsonas ir vienu geriausių kanadiečių krepšininkų laikomas bei Steve’o Nasho krikštasūnis R.J. Barrettas. „Duke“ ekipos šansai yra vertinami net 25,6 proc.

Jiems ant kulnų lipa Domanto Sabonio atstovautas Gonzagos universitetas, kurio tikimybės triumfuoti yra vertinamos 11,9 proc. ir Virdžinijos universitetas su 11,1 proc.

Tuo metu R. Ivanausko „Colgate Raiders“ ekipai TOPsport bukmekeriai duoda tik teorinius šansus. „Colgate Raiders“ galimybės laimėt yra vertinamos viso labo 0,04 proc. „Colgate Raiders“ su dar septyniomis ekipomis yra vertinama prasčiausiai iš visų 68 komandų.

Būsima R. Ivanausko varžovė, Tenesio universiteto ekipa, yra vertinama itin gerai ir jai duodama 5,1 proc. šansų triumfuoti turnyre. Būtent Tenesio ekipa yra vienu laipteliu aukščiau už Mičigano universitetą su I. Brazdeikiu.

Tuo metu I. Brazdeikiui pirmajame etape sunkumų kilti neturėtų, kadangi jie susigrums su Montanos universitetu. Pastarųjų galimybės triumfuoti „Kovo beprotybėje“ yra vertinamos 0,07 proc.

Pranešimą paskelbė: Skirmantas Staniulis, UAB „TOP SPORT”

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą