Įvairenybės

Kodėl sostinė Vilnius yra geriausia vieta kurti verslą?

Nors visi Lietuvos miestai yra savotiškai žavūs ir įdomūs, ir juose taip pat yra galimybių, faktai ir skaičiai kalba patys už save. Bendromis tendencijomis Vilniaus ekonomika žengia į priekį sparčiau nei visa likusi Lietuva. To rezultatas – daugiausiai naujų įmonių, startuolių ir nekilnojamo turto projektų vystoma ne kur kitur, o sostinėje, antrame pagal dydį mieste Baltijos šalyse. Šiame straipsnyje pasistengsime išsiaiškinti pagrindines priežastis kodėl taip yra. Įsigilinkime į tai, kodėl Vilniaus miestas yra geriausia vieta Lietuvoje kurti verslą?

Perkamoji gyventojų galia

Vilniuje vidutinė alga „į rankas“ – 20-25% didesnė nei Lietuvos vidurkis. Skaičius, be abejo, išaugina ir didieji užsienio verslai bei stambios valstybinės įmonės, kurių dauguma yra Vilniuje, tačiau tai nekeičia faktų. Vilniečiai uždirba daugiausiai, čia įsikūrusios kone visos pelningiausios įmonės, yra daugiausiai žmonių. Visumoje gauname tokį rezultatą, kad nepaisant to, kokią paslaugą teiksite ar prekes pardavinėsite, didžiausią dalį klientų gausite būtent Vilniuje.

Didžiausia dalis „grietinėlės“

Vilniuje susikoncentravusi didžioji dalis išskirtinai turtingų arba prabangos prekes mėgstančių žmonių. Įžymybės, kolekcininkai bei aukštuomenė gyvena būtent sostinėje. Todėl verslininkams, norintiems prekiauti išskirtine, prabangos produkcija arba teikti unikalias paslaugas, Vilniuje pavyks sulaukti didžiausios paklausos. Ypač stiliaus bei meno sferose sostinei niekas nė iš tolo neprilygsta ir butique tipo rūbų parduotuvių, meno galerijų ir muziejų čia yra daugiau nei kažkur kitur Lietuvoje.

Sparčiausias augimas

Nepaisant to, kad sostinėje jau rasime didžiausią perkamąją galią ir turtingų klientų skaičių, žmonių perkamoji galia ir miesto ekonominiai pajėgumai auga sparčiausiai Lietuvoje. Iš visų kitų miestų ryškėja demografinės problemos – žmonės išvažiuoja, populiacija sensta. Taip pat nyksta ir ekonominė trauka, mat mažėja darbo vietų, neįsikuria nauji verslai.

Vilnius sutraukia didžiąją dalį jaunų Lietuvos protų ir čia atvyksta žmonės iš visos Lietuvos. Jie čia įsikuria ir prisideda prie augimo. Nors gyventojų skaičius pačiame mieste auga gana lėtai, jis tikrai rodo teigiamus pokyčius demografinėje bei ekonominėje sferose. Dėl to, paklausa įvairioms paslaugoms ir prekėms neišvengiamai augs.

Plačios verslo aptarnavimo galimybės

Daug kas net nesusimąsto, kodėl yra sunku įgyvendinti ambicingus projektus mažesniuose miestuose. Kodėl didžiulius fabrikus užsienio investuotojai stato sostinėje arba didžiuosiuose miestuose, o ne Pasvalyje, Zarasuose, Šilutėje ar kitame mažesniame mieste? Juk žmonių norinčių dirbti – atsiras, o juk ir darbo jėga nebūtų tokia brangi…

Problema atsiranda dviejose vietose. Tai kvalifikuotos darbo jėgos radimas ir verslo aptarnavimas. Apie kvalifikuotą darbo jėgą nieko aiškinti nereikia. Ten, kur mažiau žmonių – mažiau tam tikros srities specialistų, todėl sunku rasti specialistus. Tai – išsprendžiama problema, mat žmones galima įkurdinti, suteikti jiems būstą. Kas yra opesnė ir retai aptarinėjama problema, tai aplink esanti tuštuma. Pvz. Vilniuje nesunku bus rasti kanceliarinių prekių tiekėją, transporto paslaugų organizavimą, galų gale apgyvendinimą svečiams arba įrangos remonto paslaugas.

Kad ir paprastesnė, tačiau būtina paslauga – buhalterinė apskaita Vilniujeteikiama keliasdešimties įmonių, o mažesniame mieste tokios gali net ir nebūti. Svetimų įmonių arčiau savęs neatkelsi, o dideli atstumai sukuria itin dideles transportavimo išlaidas, sukuria kitus sunkumus. Būtent dėl šios priežasties, patogumo veiklai vykdyti, finansiškai naudingiausia verslą kurti Vilniuje.

carvertical VIN patikra

2 Comments

  • Jokubas

    Tikrai, paprastos kanceliarinės prekės galbūt visur lengvai prieinamos, tačiau kokie dokumentų naikikliai tikrai mažesniuose miesteliuose ko gero tik pagal spec.užsakymą gali būti atvežami. Gerai, kad dabar internetinė prekyba bei kurjerių paslaugos labai pažengusios ir nekyla didelių problemų visoje šalyje.

Parašykite komentarą