Sportas

Karantino metu Klaipėdos senjorai sportuoja aktyviai ir saugiai

Lietuvą ir visą pasaulį užklupusi koronaviruso pandemija pakeitė kiekvieno mūsų įprastą gyvenimo rutiną. Dėl šalyje įvesto karantino užsidarius sporto klubams, nevykstant renginiams ir sportiniams užsiėmimams, būdą, kaip išlaikyti fizinį aktyvumą ir sėkmingai vykdyti sporto projektą, sugalvojo Klaipėdos universitetas. Geriausia 2019 m. Klaipėdos universiteto iniciatyva pripažintas projektas „Amžinai jaunas 65+“ Lietuvoje paskelbto karantino metu vyksta nuotoliniu būdu.

„Projektas aprėpia įvairias veiklas, viena iš jų – vyresnio amžiaus žmonių fizinio aktyvumo veiklų organizavimas. Fizinio aktyvumo veiklas vykdėme keturis kartus per savaitę. Jos senjorams labai patiko, susirinkdavo iki 40 žmonių į vieną užsiėmimą. Tačiau, koronavirusui pradėjus plisti Europoje, supratome, kad fizinio aktyvumo veiklų organizuoti įprastiniu būdu nebegalėsime. Kreipėmės į Švietimo mainų paramos fondą dėl galimybės veiklas vykdyti nuotoliniu būdu ir, gavę teigiamą atsakymą, pradėjome intensyviai ruoštis,“ – pasakoja projekto vadovė dr. Asta Šarkauskienė.

Jos teigimu, pirmiausia reikia išsiaiškinti dalyvių poreikį ir galimybes. „Mūsų projekto dalyviai džiaugėsi šia iniciatyva ir jai pritarė. Pasitelkę Klaipėdos universiteto turimas technines priemones, parengėme turinį, kurį sudaro kokybiški vaizdo įrašai su pratimais, atitinkančiais projekto dalyvių amžių ir mokslininkų bei sveikatos srities specialistų rekomendacijas. Pratimus parenkame keturioms savaitės dienoms. Siekiame, kad pratimai būtų įvairūs, skirti aerobiniam pajėgumui, jėgai, lankstumui bei pusiausvyrai gerinti,“ – pasakoja dr. Asta Šarkauskienė.

Projekto įgyvendinimo metu fizinio aktyvumo veiklos senjorams labai patiko, taigi, karantinui pasibaigus, jas vėl vykdysime. Nemokamose kalanetikos, pilateso treniruotėse, sportinių ir linijinių šokių pamokose bei miško terapijos užsiėmimuose dalyvauja daugiau nei 200 senjorų. Šiuos užsiėmimus veda Klaipėdos universiteto Sporto, rekreacijos ir turizmo katedros dėstytojos, turinčios daug praktinės ir akademinės patirties.

„Džiaugiamės projektų vykdytojais, galinčiais paskelbto karantino metu tęsti fizinio aktyvumo veiklas šiuo metu saugiausiu – nuotoliniu būdu,“ – teigia Švietimo mainų paramos fondo direktorės pavaduotoja Žana Orlova. Pasak jos, svarbu, kad nuotolinės veiklos būtų prieinamos ir įtraukios projekto dalyviams. „Prieš pradėdami jų vykdymą, iš anksto informuokite savo projekto koordinatorių ir apsvarstykite būdus, kaip užtikrinsite veiklų kokybę ir dalyvių įsitraukimą. Mes labai skatiname visus projektų vykdytojus ieškoti naujų kelių didinant Lietuvos gyventojų fizinį aktyvumą, net ir tuomet, kai visi turime likti savo namuose“.

Projektas „Amžinai jaunas 65+“ yra dalinai finansuojamas  Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Švietimo mainų paramos fondas ir Centrinė projektų valdymo agentūra.

Pranešimą paskelbė: Indrė Baltraitytė, Švietimo mainų paramos fondas

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą