Finansai

Kaip sąskaitų finansavimas, arba faktoringas, padeda jūsų verslui augti?

Įmonėms išsiversti su nuosavomis lėšomis – labai sudėtinga: vienu ar kitu veiklos laikotarpiu, o ypač pradžioje, jos turi ieškoti finansavimo galimybių. Kokios sėkmingo įmonių starto prielaidos? Pirma, verslai turi planuoti ir reguliuoti išlaidas. Antra, prireikus įmonės turėtų nedvejodamos rinktis joms tinkamus finansavimo būdus: tai gali būti verslo paskola, skolinimasis sutelktinio finansavimo platformose, valstybės remiamos paskolos ar sąskaitų finansavimas, kitaip dar žinomas kaip faktoringas. Tai Lietuvoje jau įsitvirtinusi paslauga, kai jūsų įmonės išrašytą sąskaitą iš anksto apmoka ne klientas, kuriam ją perdavėte, bet faktoringo bendrovė. Ji perima sąskaitų administravimą.

Kaip faktoringas gali prisidėti prie jūsų verslo augimo?

Lėšos jūsų įmonės banko sąskaitą pasiekia nedelsiant

Kai galiausiai nuspręsite pasirinkti faktoringą, jau po kelių dienų turėsite pinigus įmonės banko sąskaitoje. Tiesa, prieš tai faktoringo bendrovė patikrins jūsų ir jūsų kliento duomenis, o jau po to galėsite sudaryti bendradarbiavimo sutartį.

Nauda – akivaizdi: jums nereikia laukti 30 dienų ir ilgiau, kol klientas sąskaitą apmokės. Jau po kelių dienų galite įsigyti žaliavų, mokėti darbuotojams atlyginimus ar atsiskaityti už komunalinius patarnavimus. Jūsų verslas nepatiria apyvartinių lėšų stygiaus, vadovams nereikia galvoti, iš kur, įgyvendinus stambų užsakymą, nedelsiant gauti pinigų.

Verslui nereikia imti paskolos

Banko paskola yra gana sudėtingas finansinis instrumentas ir ji netinka tuo atveju, kai pasiskolinti reikia labai trumpam periodui. Be to, renkantis paskolas laukia daug biurokratijos: bankas norės peržvelgti įmonės finansines ataskaitas, įvairius išrašus, o kur dar paraiškų pildymas ir kiti reikalai. Faktoringo atveju visos šios biurokratinės naštos išvengiama, o faktas apie faktoringo sutartį net neatsispindi įmonės kredito istorijoje. Tad verslas bet kada gali imti ir paskolą plėtrai ar turtui įsigyti.

Santykinai patraukli kaina

Faktoringo bendrovės taiko standartinius paslaugos įkainius, tačiau jie palyginus yra neaukšti, todėl neseniai veiklą pradėję ir augantys verslai nepatirs ženklių papildomų išlaidų. Be to, sutaupyti padeda ir tai, kad galite finansuoti tiek sąskaitų, kiek jums reikia. Pavyzdžiui, vieną mėnesį faktoringo paslaugos teikėjas pagal poreikį finansuos visas jūsų sąskaitas, kitą – tik tam tikrą jų dalį pagal konkrečius kriterijus (pavyzdžiui, sąskaitos sumą).

Lėšas galite panaudoti bet kokioms reikmėms

Suteikiantys tradicines verslo paskolas bankai dažnai riboja ir lėšų panaudojimo būdus. Pavyzdžiui, paskola įrangai įsigyti, kaip ir nurodo pats pavadinimas, skirta pirkti prietaisus, techniką, transporto priemones ir kita. Paskola apyvartinėms lėšoms padeda padengti einamuosius kaštus. Faktoringas klientų niekaip neriboja ir pinigus jie gali išleisti bet kokioms verslo reikmėms.

Verslai, kurie pasirinko faktoringą, sutaupo laiko

Nuo to momento, kai pasirašote sutartį dėl faktoringo, už sąskaitų surinkimą atsakingi – jau ne jūs, o šią paslaugą teikianti bendrovė, nebent sutartyje numatyta kitaip. Taigi jūsų darbuotojams nereikia administruoti sąskaitų: jie gali dirbti savo tiesioginį darbą, kurti naujus produktus ar ieškoti naujų rinkų pardavimams. Jums nereikės tikrinti, ar sąskaitos apmokėtos, priminti klientams besibaigiančio mokėjimo termino ir kitaip valdyti įsipareigojimus.

Galiausiai, sumažėja nemokių klientų tikimybė

Verslininkai gali stipriai nusivilti, jei jų prekes ar paslaugas įsigyja nemokūs klientai. Sėkmingai užmezgus partnerystę su faktoringo bendrove laimima dar ir dėl to, kad pastaroji taps patarėja, su kuriais verslais verta bendradarbiauti, o kurie gali pakenkti verslo tęstinumui. Kitaip tariant, dirbdami su patikimu sąskaitų finansuotoju, kaip, pavyzdžiui, „SERGEL Finance“, efektyviai išvengsite blogų klientų ir skolų.

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą