Automobiliai

Kaip išsirinkti geras žiemines padangas?

Žiemos sezonui pasiruošti neužtenka techniškai tvarkingo automobilio ir gero akumuliatoriaus. Be tinkamų žieminių padangų dažniausiai toli nenuvažiuosite už miesto ribų. Su smarkiai nudilusiomis arba netinkamo sezono padangomis rizikuosite smagią išvyką paversti tragedija. Neabejotinai norėsite pasirinkti savo automobiliui geras žiemines padangas. Kaip tą padaryti?

Kokios žieminės padangos yra geriausios?

Kasmet nepriklausomi testuotojai pasirenka ištirti vieno modelio geriausias žiemines padangas. Įdomumo dėlei, kokias 205 55 R16 dydžio žiemines padangas išbandė ir geriausiomis įvertino Vokietijos automobilių specialistai? Pirmąją vietą gavo ,,Continental WinterContact TS860’’, antroji, trečioji vietos atiteko ,,Goodyear UltraGrip 9’’ ir ,,Dunlop Winter Sport 5’’. Kasmet pasirodo vis nauji modeliai, todėl aklai pasikliauti ir rinktis vien aukščiausiai įvertintas padangas neverta. Kiekvieno vairuotojo važiavimo įpročiai, važiavimo sąlygos skiriasi. Geriausias žiemines padangas pasirinkti turėtumėte pagal tai, kur daugiausia važinėjate, ar mėgstate sportinio stiliaus, ar ramų vairavimą.

Geriausios padangos važinėjantiems miesto keliais

Važinėjantiems mieste tik į darbą ir atgal, dar ir į parduotuvę, žiemą greičiausiai neprireiks dygliuotų padangų. Gatvės valomos ir barstomos, todėl ant jų retai susidaro suspaustas sniegas, nesiformuoja ledas. Jei iš tiesų nuvažiuojate tik nedidelius atstumus, galite sau leisti nevažiuoti netikėtai prisnigus ar susidarius ledui, galite rinktis ir universalias padangas. Renkantis žiemines padangas važinėjantiems mieste, patartina įsigyti kieto mišinio padangas. Dar vadinamos Europos šalių padangomis, jos gerai sukimba su sausa, šlapia kelio danga. Taip pat jų greičio indeksas aukštesnis nei minkšto mišinio žieminių padangų, todėl tinkamos važiuoti didesniu greičiu autostradose. Kieto mišinio padangos gerai sukimba su puriu sniegu, sausa kelio danga, šlapia kelio danga. Dėl pasikeitusio klimato Lietuvoje, vis daugiau pasitaiko šiltų, lietingų žiemų. Keliai būna šlapi ir dėl nuo barstytos druskos ištirpusio sniego.

Geriausios padangos užmiesčių gyventojams, ir mėgstantiems išvykti į gamtą

Jei daug laiko praleidžiate užmiestyje, tenka važiuoti rečiau valomais keliais, beveik arba visai nevalomais žvyro ir miško keliais, o žiema pasitaikė žvarbi, jums rekomenduojamos geros žieminės padangos yra pagamintos iš minkšto mišinio, arba dar vadinamos Šiaurės šalių padangos. Arba rinkitės dygliuotas žiemines padangas.

Miestuose per daug triukšmingos važiuoti asfaltu ir nepraktiškos nuolat valomuose keliuose dygliuotos padangos būtų nepakeičiamos ekstremaliomis žiemos oro sąlygomis. Praėjusi žiema parodė, kad šaltos žiemos Lietuvos dar iki galo neapleido. Gyvenantiems užmiestyje, važinėjantiems slidžiais keliais dygliuotos padangos būtų pasitarnavę geriausiai.

Bet jos nėra būtinybė. Minkšto mišinio padangos puikiai rieda keliais, ant kurių buvo suspaustas sniegas, gerai sukimba su ledu. Žvyro dangos keliai būna valomi rečiau, bet ant jų visada lieka sniego sluoksnis, ir šiuo atveju minkšto mišinio padangos turi privalumą prieš kieto mišinio padangas.

Žieminės padangos – tik žiemai

Kai atrodo, kad žieminės padangos turi tiek daug privalumų, o taisyklės nedraudžia, kodėl nevažinėti žieminėmis padangomis ir vasaros sezonu? Visų pirma, žiemines padangas keisite dažniau. Pagamintos iš minkštesnės gumos nei vasarinės, esant aukštai temperatūrai žieminės padangos dyla greičiau. Jos taip pat gali įkaisti, ir prireikus staigiai stabdyti greičiausiai įvyks nelaimė.

Greičiausiai, eidami į paplūdimį nesiausite žieminių batų, todėl ir padangas geriau pasirinkti pagal sezoną, kuriam yra sukurtos.

NaudotosKnygos.lt

One Comment

Parašykite komentarą