Horoskopai

Joninių burtai: jums – jaunikį, sveikatos, o gal kapšą pinigų?

Joninės – viena mistiškiausių ir gražiausių ne tik vasaros, bet ir visų metų švenčių. Joninių karštai laukia ne tik Jonai ir Janinos, bet ir visi, ištroškę kelių dienų poilsio, šiltų orų, gamtos prisilietimo ir magiškų akimirkų. Kadangi Joninės (Rasos) – pagoniška gamtos šventė,  senovės lietuviai nestokojo ir įvairiausių papročių, o per Jonines ne tik burdavo, bet ir bandydavo nuspėti ateitį.

Spėjimai, susiję su orais

Sakoma, kad jei Joninių naktis bus žvaigždėta, tai per Kalėdas šals ir bus sniego. Jei Joninių dangų nusės debesys, per Kalėdas sulauksime vėjo ir žvarbaus lietaus.

Vanduo

Nemažai Joninių burtų buvo susiję su vandeniu. Tikėta, kad jei žmogus išsivolios rasos nusėtoje žolėje, jis bus sveikas ir gražus. Dar daugiau mistiškų galių buvo suteikiama maudynėms: turėdami viltį pasveikti maudytis eidavo ligoniai, vandeniu buvo prausiami gyvuliai, vandenyje plukdomi vainikėliai. Jei vainikas plukdomas kraštais susilies su kitu, tikėta, kad jau netrukus aplankys didelė meilė.

Žolynai

Bene daugiausiai Joninių burtų buvo skirta netekėjusioms mergelėms. Jos trumpiausią metų naktį pindavo vaikinus iš įvairių lauko gėlių, žolynų. Mergaitės kruopščiai skaičiuodavo gėles vainikėlyje: jei jų skaičius lyginis, laukia pažintis su vaikinu, o jei nelyginis – jaunikio dar teks luktelėti.

Ugnies magija

Per Jonines jau nuo seno kūrenami laužai. Lietuviai per juos dar ir šokinėdavo poromis. Merginos ir jaunuoliai vakaronėje ieškodavo savo simpatijos ir visais būdais jį ar ją įkalbinėdavo drauge šokti per laužą. Tikėta, kad ugnį taip įveikusi pora taps neišskiriama. Taip pat labai svarbu šokant per laužą nepriliesti ugnies, nenusvilti drabužių ir batų – tuomet lydės sėkmė tiek santuokoje, tiek piniginiuose ir kituose reikaluose.

Pranašiški Joninių sapnai

Joninių vakarą per saulėlydį reikia surinkti 7 skirtingus gėlių žiedus ir juos einant miegoti padėti po pagalve. Manoma, kad taip miegant susapnuotas sapnas išsipildys. Išsipildys sapnas ir tuomet, jei tik saulei išaušus Joninių rytą išbėgsite laukan, veidą nusiprausite rasa ir niekam nieko nepasakę vėl sugrįšite į lovą ir pasistengsite užmigti.

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą