Sportas

Jaunimo ir sporto reikalų komisija pritarė reikšmingus pokyčius sportininkams numatantiems Sporto įstatymo pakeitimams

2022 m. birželio 20 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 

Šiandien posėdžiavusi Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisija pritarė Vyriausybės inicijuotiems sportininkų skatinimo sistemos pokyčius įtvirtinantiems Sporto įstatymo pakeitimams (XIVP-1773).

Vykdydama savo įsipareigojimus Vyriausybė siūlo padidinti valstybės stipendijų dydžius sportininkams bei suvienodinti negalią turintiems ir jos neturintiems sportininkams skiriamų valstybės stipendijų dydžius už to paties lygmens iškovotas vietas. Pakeitimais taip pat siūloma, išplėsti valstybės stipendijų gavėjų ratą, įtraukiant pagrindines jaunimo amžiaus grupes.

Be to, kartu su Sporto įstatymo pakeitimo projektu Vyriausybė teikia socialines garantijas (sveikatos draudimą, ligos, pensijų, motinystės socialinį draudimą) stipendijas gaunantiems sportininkams numatančius įstatymų pakeitimus.

Siūlomais Sporto įstatymo pakeitimais įvedamas kriterijus dėl 12 varžovų dalyvavimo maksimaliai valstybės premijai gauti. Maksimalaus Vyriausybės nustatyto dydžio valstybės premija būtų skiriama sportininkams ir jų treneriams tais atvejais, kai į olimpinių, paralimpinių ar kurčiųjų žaidynių programas įtrauktoje rungtyje varžėsi ne mažiau kaip 12 varžovų. Tuo atveju, kai tokioje rungtyje, kurioje buvo pasiektas laimėjimas, varžėsi mažiau nei 12 varžovų, Vyriausybė už laimėjimą nustatytų mažesnį valstybės premijos dydį tokiomis proporcijomis, kiek varžovų trūksta iki 12.

Seimui priėmus siūlomus pakeitimus valstybės finansavimo siekiančios sporto šakų federacijos turės užtikrinti išskirtinių sportinių gabumų turinčių vaikų atranką ir rengimą. Taip siekiama, kad išskirtinių sportinių gabumų turintys vaikai nuolat papildytų sporto šakų federacijų nacionalines rinktines ir būtų motyvuoti siekti sportininko karjeros bei garsintų Lietuvą.

Šiems pokyčiams komisija pritarė bendru sutarimu.

Įstatymo projektą dar turės svarstyti pagrindinis Seimo Švietimo ir mokslo komitetas. 

Komisijos pirmininkas Virgilijus Alekna, tel. (8 5) 239 6698

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą