Sportas

Diskusijos nėra konkurencijos pažeidimas: ginče su klubais teismas palaikė LKL

Rasa Zaščiurinskaitė, advokatų kontoros COBALT partnerė, Konkurencijos teisės praktikos grupės vadovė

Simboliška, kad tą pačią dieną, kai paaiškėjo 2021-2022 metų Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionato sezono laimėtojas, Vilniaus apygardos administracinis teismas priėmė sprendimą, kuriuo nudžiugino LKL ir visus dešimt lygos klubų. 

Teismas panaikino Konkurencijos tarybos nutarimą, kuriuo LKL ir klubai buvo pripažinti pažeidę konkurencijos taisykles, kai neva susitarė nemokėti krepšininkams atlyginimų už likusį 2019-2020 metų čempionato sezono laikotarpį, kai dėl COVID-19 pandemijos teko nutraukti čempionato sezoną. Teismas taip pat panaikino LKL ir klubams paskirtas pinigines baudas – iš viso 40 080 Eur. 

Tai buvo pirmasis Konkurencijos tarybos tyrimas ir nutarimas, susijęs su COVID-19 pandemija ir sportu Lietuvoje. Mūsų šalies pavyzdžiu vėliau pasekė ir Lenkijos konkurencijos institucija, pradėdama panašų tyrimą.

Teismas, įvertinęs LKL posėdžio garso įrašo stenogramą ir kitus Konkurencijos tarybos surinktus įrodymus, konstatavo, kad taryba, visgi, neįrodė, jog diskusijos, vykusios LKL valdybos posėdžio metu 2020 m. kovą savaime ribojo konkurenciją.

Teismas sutinka, kad tąkart išties buvo sprendžiamas čempionato sezono likimo klausimas. LKL minėtame posėdyje taip pat diskutavo dėl susijusių teisinių bei finansinių pasekmių. Tačiau tokios diskusijos savaime negali būti laikomos ribojančiomis konkurenciją. 

Teismas taip pat pabrėžė, kad Konkurencijos taryba neatliko poveikio konkurencijai vertinimo. Tai prisidėjo prie  sprendimo panaikinti tarybos nutarimą visa apimtimi.

Teismo sprendime pabrėžiama, kad atsakomybė pagal konkurencijos teisę prilyginama griežčiausiai atsakomybės rūšiai, tad ir Konkurencijos tarybos išvados dėl pažeidimo ir atsakomybės taikymo turi būti priimtos tik atlikus tinkamą ir visapusišką vertinimą. 

COBALT teisininkams, kurie atstovavo LKL ir vieną iš krepšinio klubų, džiaugiasi, kad teismas įsigilino į tuometinių LKL ir krepšinio klubų diskusijų, vykusių pačioje COVID-19 pandemijos pradžioje, kontekstą bei turinį, tinkamai įvertino COVID-19 pandemijos kontekstą, sporto veiklos specifiką ir kitus veiksnius.

Tiesa, paskutinis taškas šioje byloje dar nėra padėtas. Konkurencijos taryba savo tinklalapyje nurodo, kad svarstys, ar skųsti tokį teismo sprendimą. Viskas turėtų paaiškėti liepos pradžioje.

Apie “Cobalt”:  

COBALT yra viena didžiausių advokatų kontorų Baltijos šalyse. Daugiau kaip 200 teisininkų teikia kompleksines paslaugas vietos, regiono ir tarptautinėms korporacijoms, fondams, kredito įstaigoms bei įmonėms, taip pat privatiems asmenims visose verslo teisės srityse. Septynis kartus kontora laimėjo „Geriausios advokatų kontoros Baltijos šalyse“ titulą. Prestižiškiausi advokatų kontorų žinynai „Chambers Global“, „Chambers Europe“, „Legal 500“, „IFLR 1000“ ir kiti kasmet COBALT įtraukia į geriausių regiono advokatų kontorų sąrašą.

Pranešimą paskelbė: Andrius Baranauskas, Winning Reputation

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą