Sportas

Didžiausiose žirginio sporto varžybose Baltijos šalyse paaiškėjo VMG taurės laimėtojai

Savaitgalį, Klaipėdos rajone vykusiose didžiausiose Baltijos šalių žirginio sporto varžybose HEST 2019, kuriose dalyvavo net 240 žirgų iš 12 valstybių, paaiškėjo šiųmetės VMG taurės nugalėtojai. Geriausiai pasirodę sportininkai išsidalino 56 300 Eur prizinį fondą.

Savaitgalį pasibaigus pirmajam tarptautinių varžybų turo HEST (Horsemarket equestrian spring tour) 2019 etapui, išaiškėjo pirmieji nugalėtojai. Svarbiausioje rungtyje – Grand Prix Vakarų medienos taurei laimėti – triumfavo Lietuvos raitelio Beno Gutkausko ir žirgo Quidamo duetas.

Dar vienas lietuvis – Irmantas Grikenis – nugalėjo šešiamečių-septynmečių žirgų klasėje. Likusias šios klasės prizines vietas išsidalino Rusijos atstovai: N. Simonia, A. Šerbavoka ir E. Schibrik, kuris taip pat iškovojo nugalėtojo laurus ir penkiamečių žirgų klasėje.

Tarptautines varžybas poni klasės žirgais (CSIP) laimėjo dar viena Rusijos atstovė – geriausius rezultatus pademonstravo jaunoji raitele M. Kuprijanova su žirgu Kajus. Tuo metu raitelio Vladimiro Beletskio ir žirgo Shere Khan du Banney duetas nugalėjo CSI2 Platininio turo kategorijos rungtyje.

Šio savaitgalio varžybų nugalėtojai išsidalino 56 300 Eur vertės prizinį fondą.

HEST 2019 rėmėjo Vakarų medienos grupės (VMG) teigimu, šios varžybos parodė, kad žirginio sporto populiarumas ir kokybė Lietuvoje auga.

„Matėme tikrai puikias varžybas ir daug stiprių pasirodymų. Žirginis sportas, galima sakyti, yra mūsų įmonės sportinė aistra, todėl mums svarbu, o kartu ir smagu matyti, kaip kyla tiek šio puikaus sporto, tiek pačios VMG taurės reikšmė“, – sako VMG grupės administracijos direktorė Raimonda Mačiulskienė

Pakeliui į olimpines varžybas

Dvi savaites vyksiančiose HEST 2019 varžybose, raiteliai rungsis net trijuose tarptautinės raitelių profesionalų reitingavimo sistemos „Longines“ konkūruose bei pasaulio taurės etape. Konkūruose raiteliai sieks įgyvendinti kvalifikacinius reikalavimus 2019 m. Europos Čempionatui bei 2020 m. Olimpinėms varžyboms. Jaunieji raiteliai turės galimybę įvykdyti kvalifikacinę atranką į 2019 m. jaunųjų raitelių Europos čempionatą, liepą vyksiantį Zuidwolde, Olandijoje.

Pirmąją savaitę į VMG remiamą tarptautinį turnyrą susirinko konkūrinio jojimo sporto meistrai:  3 olimpiadų dalyvis iš Lenkijos David Kubiak; jo sūnus, pasaulio taurės finalo dalyvis David Kubiak jaunesnysis, pasaulio taurės finalų dalyviai: estai Urmas Raag (HEST 2018 Grand Prix nugalėtojas), Kullo Kender ir Gunnar Klettenberg, latvis Andis Varna, rusas V. Beletskis bei lietuvis Benas Gutkauskas.

Į turnyrą atvyko ir daugkartinis tarptautinių varžybų nugalėtojas vokietis Andre Plath, šešiskart Lietuvos čempionas Stasys Jasas, taip pat Andrius Petrovas, kuris skina pergales tarptautiniuose turnyruose ir daugelis kitų žinomų raitelių.

Žirgų sportas stiprėja

Po itin sėkmingų pernykščių HEST varžybų, šiųmečio renginio dalyvių geografija dar labiau išsiplėtė – viso varžytis atvyko dalyviai iš 12 valstybių: Baltarusijos, Estijos, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Liuksemburgo, Norvegijos, Rumunijos, Rusijos, Vengrijos, Vokietijos ir Suomijos.

Šįkart HEST 2019 pakvietė į dvi savaites truksiantį varžybų turą, vykstantį „Horsemarket“ jojimo bazėje Dragužiuose. Praėjusį savaitgalį vykusios turnyro pagrindiniu rėmėju buvo Vakarų medienos grupė, kuri ir įsteigė VMG taurę. Šį savaitgalį duetai susigrums dėl Russian Cooper Company įsteigto prizinio fondo.

Varžybų organizatorius ir direktorius Laimondas Skėrys sakė, kad šis varžybų turas parodė, kad daugiametės investicijos į varžybų infrastruktūrą, komandos atranką bei mokymą duoda savo vaisius.

„Susidomėjimas VMG taure auga. Tą lemia varžybų kokybė – už praėjusių metų reginį gavome pagyrimą iš tarptautinės federacijos vadovo. Dabar HEST yra didžiausios ir labiausiai lankomos žirgų sporto varžybos Lietuvoje.

Nuoseklus šių tarptautinių varžybų rėmimas didina Lietuvos jojimo sporto žinomumą ir jo bazių bei varžybų patrauklumą visos Europos raiteliams“, – apie pagrindinį VMG taurės rėmėją sakė L. Skėrys.

Pranešimą paskelbė: – -, UAB „VIP Viešosios informacijos partneriai”

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą