Sportas

Aukšto meistriškumo atletai Olimpiadai galės ruoštis Fabijoniškių baseine

Vilniaus miesto savivaldybė pratęsė bendradarbiavimą su Lietuvos tautiniu olimpiniu komitetu (LTOK) ir susitarė, kad iki vasario pabaigos bendromis jėgomis išlaikys šiuo metu pajamų negeneruojantį Fabijoniškių baseiną, kad šis liktų atviras atletams. Prie išlaikymo nuo šiol prisidės ir vandens sporto šakų federacijos.

Pernai metų pabaigoje dėl per brangaus išlaikymo Fabijoniškių baseiną buvo rengiamasi uždaryti, tačiau LTOK kreipėsi į savivaldybę su prašymu palikti baseiną atvirą aukšto meistriškumo sportininkų treniruotėms ir pažadėjo prisidėti finansiškai. Vilniaus miesto savivaldybė įsiklausė į bendruomenės prašymą ir baseinas po Naujųjų vėl buvo atvertas sportininkams. Vasarį susitarimas buvo pratęstas, tad Fabijoniškių baseine atletai galės treniruotis ir toliau. O nuo šiol objekto priežiūros kaštus padengti padės ir šalies plaukimo, šiuolaikinės penkiakovės, vandensvydžio sporto federacijos bei triatlono klubai.

„Nors baseinas atletams reikalingas nuolatos, Tarptautiniam olimpiniam komitetui patvirtinus, kad olimpinės žaidynės šiemet įvyks, treniruočių bazės poreikis dar labiau išaugo. Nekilo abejonių, kad ieškosime galimybių išlaikyti baseiną atvirą. Šiandien labai džiaugiamės, kad tų galimybių pavyko rasti“, – sako sporto klausimus kuruojantis Vilniaus miesto vicemeras Valdas Benkunskas. Apskaičiuota, kad vasario mėnesį baseino išlaikymas kainuos 55 tūkst. eurų. Vilniaus miesto savivaldybė tam skirs 35 tūkst. eurų. Lietuvos olimpinis fondas (LOF) prisidės 10 tūkst. eurų. Dar tiek pat bendrai skirs sporto federacijos.

„Iki Tokijo olimpinių žaidynių lieka vos pusmetis, todėl šis laikas sportininkams labai įtemptas ir svarbus. Atletų pasirengimu olimpinėms žaidynėms bei jų treniruočių sąlygomis rūpinasi sporto šakų federacijos. Vis dėlto, kadangi šis baseinas sostinėje yra vienintelis, kuriame gali treniruotis aukščiausio lygio sportininkai, padarėme išimtį ir prisidedame prie jo išlaikymo“, – pažymi olimpinė čempionė, LTOK prezidentė, LOF valdybos pirmininkė Daina Gudzinevičiūtė.

Baseine vasario mėnesį sportuoti galės apie 200 aukšto meistriškumo atletų. Maždaug pusė jų – plaukikai, dar ketvirtis – triatlonininkai. Treniruotes čia taip pat vykdys trys dešimtys vandensvydžio žaidėjų, dešimt penkiakovininkų, keli šuolininkai į vandenį ir saujelė kitų sportininkų. 12 iš jų – olimpiečiai. 

Vicemeras pabrėžia, kad baseine, kaip ir kitose Vilniaus miesto sporto bazėse, treniruotis leidžiama tik aukščiausio lygio atletams. Tuo tarpu kontaktinio neformaliojo ugdymo augantiems sportininkams atnaujinti neplanuojama, iki kol šalies Vyriausybė nenuspręs priešingai.

Treniruotės baseine, kaip ir iki šiol, bus organizuojamos pagal nustatytą grafiką, laikantis visų saugumo reikalavimų – maksimaliai sumažinus fizinio kontakto galimybes, taikant dezinfekciją bei stebint atletų sveikatos būklę.

Pranešimą paskelbė: Rusnė Marčėnaitė, Vilniaus miesto savivaldybė

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą