Gamta ir gyvūnai

Sėkmingai pateikę koncepcijas jau kviečiami rengti LIFE paraiškas!

Paraiškų pateikimo terminas pagal 2020 m. LIFE programos kvietimą baigėsi šių metų liepos (LIFE Aplinkos paprogramė) ir spalio mėn. (LIFE Klimato paprogramė). Daugiausia balų surinkusių koncepcijų pareiškėjai kviečiami iki 2021 m. vasario 15 d. pateikti išsamią paraišką per eProposal sistemą.

Viena iš sėkmingai patekusių į antrą etapą Lenkijos įmonė ieško tarptautinio partnerio prisijungti prie šiuo metu rengiamo LIFE projekto Aplinkos ir išteklių efektyvumo srityje. Optimalus partneris būtų institucija, užsiimanti šiomis sritimis:

  • plastiko atliekų surinkimas;
  • plastiko perdirbimas;
  • plastikinių gaminių gamyba.

Pilna projekto paraiška turi būti pateikta 2021 m. vasarį, tad susidomėjusius kviečiame nedelsti! Detalesnė informacija.

Iš 16 koncepcijų, kurias buvo pateikę Lietuvos pareiškėjai, 2 koncepcijos įvertintos teigiamai, ir jų rengėjai yra pakviesti teikti išsamią paraišką antrajam paraiškų vertinimo etapui. Dar 4 tarptautinėse koncepcijose planuojamos veiklos Lietuvos teritorijoje, ir lietuvių organizacijos ketina dalyvauti kaip partneriai.

Atkreipiame dėmesį, kad pagal Aplinkos ministerijos 2020 m. kvietimą, tie pareiškėjai, kurie Europos Komisijos EASME agentūros laiške yra pakviesti teikti išsamią paraišką, per 15 darbo dienų gali kreiptis į Aplinkos ministeriją dėl papildomo bendrojo finansavimo iš Lietuvos Respublikos biudžeto. Šiais metais bendrojo finansavimo paraiškos bus priimamos iki gruodžio 4 d. Prieš kreipiantis dėl finansavimo iš Lietuvos biudžeto rekomenduojama susipažinti su Bendrojo finansavimo aprašu ir užpildyti Bendrojo finansavimo paraiškos formą.

Ta pati tvarka galioja ir Lietuvoje registruotiems juridiniams asmenims, kurie LIFE projektuose planuoja būti asocijuotaisiais paramos gavėjais, kai koordinuojantysis paramos gavėjas yra registruotas užsienio šalyje.

Daugiau informacijos apie bendrąjį finansavimą Aplinkos ministerijos svetainėje. 

2021 metais prasidės naujas Europos Sąjungos finansinis laikotarpis, o LIFE programa bus atnaujinta 2021-2024 metams. Naujojo LIFE reglamento bei programos derybos Briuselyje artėja į pabaigą, o pirmieji LIFE kvietimai nusimato jau 2021 m. I-II ketvirtį.

LIFE programa finansuoja aplinkosaugos bandomuosius ar technologijos prototipų projektus visiems pareiškėjams, įskaitant ir verslo įmones. Tačiau reiktų atkreipti dėmesį, kad kitąmet norint patekti į II etapą, vystyti idėjas ir rengti projektus reikia pradėti jau dabar dar nepaskelbus 2021 metų kvietimo teikti naujas koncepcijas.

Nuo 2016 m. balandžio mėn. Aplinkos ministerija ir Aplinkos projektų valdymo agentūra vykdo Europos Komisijos ir Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos finansuojamą projektą „LIFE gebėjimų stiprinimas Lietuvoje“. Vienas svarbiausių tikslų – stiprinti organizacijų gebėjimus teikti kokybiškas paraiškas, atitinkančias LIFE programos reikalavimus. Norinčius dalyvauti LIFE projektuose ir pasitikrinti, ar Jūsų planuojamas sprendimas gali būti finansuojamas LIFE programos lėšomis galite apsilankydami LIFE gide arba kreiptis el. paštu info@lifeprojektai.lt. Projekto „LIFE gebėjimų stiprinimas Lietuvoje“ grupė teikia nemokamas technines konsultacijas ir rengia seminarus paraiškų rengėjams, aktualią informaciją rasite mūsų svetainėje www.lifeprojektai.lt.

Projektą „LIFE gebėjimų stiprinimas Lietuvoje“ Nr. LIFE14 CAP/LT/000008 finansuoja Europos Sąjungos LIFE programa

Pranešimą paskelbė: Kristina Cijūnėlienė, Aplinkos projektų valdymo agentūra

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą