Gamta ir gyvūnai

Lietuviai dalijosi ekologinės gamybos patirtimi su svečiais iš Kazachstano

Liepos 9–12 d. Lietuvoje lankėsi delegacija iš Kazachstano – ekologiškos produkcijos gamintojai, juos vienijančių asociacijų, valdžios institucijų atstovai. Vizito metu vyko pirmoji tarptautinė trijų dienų konferencija „Kazachstanas–Lietuva: ekologiška produkcija. Principai ir tendencijos“ – svečiai sėmėsi teorinių žinių iš specialistų, lankėsi ekologiniuose ūkiuose ir įmonėse. Paskutiniąją vizito dieną susipažino su sertifikavimo įstaigos „Ekoagros“ veikla.

Kazachstano Respublika yra viena iš sparčiausiai Vidurinėje Azijoje besivystančių šalių. Kazachstane ekologiškai dirbamos sertifikuotos žemės plotas yra apie 300 tūkst. ha. Pagal strategiją „Kazachstanas 2050“, šalis siekia išplėsti ekologinę gamybą ir tapti rimtu pasaulinės ekologiškų produktų rinkos dalyviu.

„Vizitas ir konferencija organizuoti mūsų partnerių iš Kazachstano iniciatyva. Jie prašė pasidalinti Lietuvos patirtimi, galinčia padėti šioje šalyje plėtoti ekologinės gamybos sektorių, populiarinti nacionalinį skėtinį ženklą „Qazaq organic food“, skatinti ekologiškos produkcijos eksportą“, – sakė VšĮ „Ekoagros“ direktorė Virginija Lukšienė.  

Konferencijoje su svečiais savo žiniomis apie ekologinės gamybos principus ir pasaulines tendencijas, reikalavimus ekologinei gamybai ir sertifikavimui Europoje bei pasaulyje, plėtros galimybes, eksporto reikalavimus, galimybes ir skatinimo priemones, derlingumo didinimo būdus, kita naudinga informacija dalijosi Lietuvos mokslininkai, ūkininkai, sertifikavimo specialistai, taip pat konsultantai iš užsienio. Svečiai domėjosi, kaip mūsų šalyje ir Europoje remiamas bei skatinamas ekologinės gamybos sektorius, naujuoju Europos Sąjungos ekologinės gamybos reglamentu, įsigaliosiančiu nuo 2021-ųjų metų. Renginyje dalyvavo ir Kazachstano ambasados Lietuvos Respublikoje, Lietuvos verslo atstovai.

Vizito ir konferencijos organizatoriai – Kazachstano ekologiškos produkcijos gamintojų sąjunga, Kazachstano Respublikos nacionaliniai verslininkų rūmai „Atameken“, Jungtinių Tautų vystymo programa (UNDP), Pasaulinis aplinkos fondas.

Ekologinę gamybą Kazachstane pagal Europos Sąjungos ekologinės gamybos ir perdirbimo ekvivalentiškumo standartą trečiosioms šalims sertifikuoja įvairios užsienio sertifikavimo įmonės. VšĮ „Ekoagros“ šioje šalyje sertifikavimo paslaugas teikia nuo 2017 m. Pernai patikrinta ir sertifikuota 15 ūkių bei įmonių, dar 3 ūkiai patikrinti pagal Jungtinių Amerikos Valstijų Žemės ūkio departamento Nacionalinės ekologijos programos (USDA NOP) reikalavimus.   

VšĮ „Ekoagros“ informacija

Pranešimą paskelbė: Irma Minskienė, VŠĮ „Ekoagros“

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą