Studijos - Karjera

Еgzaminų maratonas Šiaulių ir Telšių regiono profesinio mokymo įstaigose

Birželio viduryje profesinio mokymo įstaigose prasideda kompetencijų vertinimo sezonas, kai moksleiviai, baigę profesinio mokymo programas, kad įgytų kvalifikaciją, turi pademonstruoti savo teorines žinias ir praktinius gebėjimus. Vertinimo procesą organizuoja akredituotos kompetencijų vertinimo institucijos. Šiaurės Lietuvos regione šią funkciją atlieka Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai. Kompetencijų įvertinimas yra patvirtinimas, ar asmuo geba atlikti veiklas, kaip numatyta profesiniame standarte ar profesinio mokymo programoje. Baigiamąjį kompetencijų vertinimą atlieka socialinės partnerystės principu sudaryta komisija: darbdavys, profesijos atstovas bei profesijos mokytojas, nedalyvavęs profesinio mokymo procese. Vieno mokinio  kompetencijoms vertinti reikia ne mažiau kaip 3 vertintojų ir 2 vertinimo etapų, visas procesas trunka iki dviejų dienų. Darbdavių ir profesijos atstovų dalyvavimas užtikrina, kad vertinimo metu būtų paisoma ir realioje darbinėje aplinkoje taikomų reikalavimų (kokybės, darbo saugos, laiko apribojimų ir pan.). „Kompetencijų vertinimas yra visų mūsų bendras reikalas. Juk vaikai ruošiasi gyvenimui, ko mokykla neišmokė per metus, aš dar turiu progą išmokinti per praktinę vertinimo dalį,“ – juokauja Jonas Vaičys, UAB „Kalvis“ direktoriaus pavaduotojas kokybei – vyr. suvirintojas, kasmet dalyvaujantis suvirintojų kompetencijų vertinime.

Šią savaitę, birželio 18-22 dienomis, savo pasiekimus kompetencijų vertintojams demonstruos daugiau nei 1,5 tūkst. absolventų. Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų duomenimis, Šiaulių ir Telšių regionuose šiemet daugiausia asmenų siekia įgyti inžinerijos ir inžinerinių profesijų, architektūros ir statybos, verslo ir administravimo, paslaugų asmenims kvalifikacijas. Darbo rinką, kuriai nuolat trūksta kvalifikuotų darbuotojų, ypač gausiai turėtų papildyti automobilių mechanikai (235), apdailininkai (175), suvirintojai (134), apskaitininkai ir kasininkai (176), virėjai (170). Deja, bet plastiko, tekstilės, medienos ir medienos gaminių sektorių įmonės diplomuotų absolventų poreikį jaus ir toliau. Mažiausiai paklausios kvalifikacijos jaunimo tarpe yra betonuotojo (ją įgyti siekia tik 8 moksleiviai), šaltkalvio (10), biuro įrangos operatoriaus (5), odos gaminių gamintojo (7), automobilių salonų ir minkštų baldų restauratoriaus (8), maisto pramonės darbuotojo (8). Apdirbamosios gamybos pramonėje paklausios metalo apdirbimo staklininko kvalifikacijos neįgis nei vienas absolventas. 

Šiais metais Šiaulių ir Telšių regionuose profesinio mokymo įstaigas baigs apie 1,9 tūkst. mokinių. Didžiausią būrį absolventų planuoja išleisti Šiaulių profesinio rengimo centras (688) bei VšĮ Telšių regioninis profesinio mokymo centras (257). Mažiausiai asmenų baigs Joniškio žemės ūkio mokykloje (39) bei Žeimelio žemės ūkio mokykloje (81). Kaip ir kiekvienais metais, išlieka ryškus skirtumas tarp didžiųjų ir mažesniųjų regiono profesinių mokymo įstaigų baigusių asmenų skaičiaus, pastarųjų nenaudai.

Pranešimą paskelbė: Alfredas Jonuška, Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą