Namai

Valstybės žemė – prabangioms statyboms senamiestyje?

Norėdamos užimti kuo didesnius žemės plotus Vilniaus senamiestyje ir pelningai pastatyti ir parduoti, statybos bendrovės imasi įvairiausių manipuliacijų, kurios gyventojus palieka ne tik be vaikų žaidimų aikštelių, bet ir be automobilių stovėjimo vietų.
Žemė po langais – statybos bendrovei
Netylant skandalams dėl valstybinės žemės neteisėtų užgrobimų, dar viena istorija dėl užgrobtos žemės rutuliojasi pačiame Vilniaus senamiestyje.
UAB „Merko būstas“ priklausanti bendrovė „Timana“ Vilniaus senamiestyje esančioje Strazdelio gatvėje greta įsigytų gamybinių patalpų užėmė beveik 3 tūkst. kv. metrų žemės, taip greta esančio daugiabučio namo gyventojas palikdama vos kiek daugiau kaip 1 tūkst. kv. metrų žemės ploto. Pagal teisės aktus gyvenamajam namui turėtų priklausyti dar maždaug 370 kv. metrų ploto (3,7 aro).
Strazdelio g. 1 esančiame sklype yra gamybinės patalpos ir gyvenamasis namas. Gamybinės patalpos po ten veikusios leidyklos bankroto atiteko vienai iš „Merko būsto“ bendrovių „Timana“, kuri ir sugebėjo išsinuomoti jai nepriklausantį žemės plotą.
Užėmę jiems nepriklausantį žemės sklypą, statytojai greičiausiai gaus galimybę padidinti rekonstruojamų patalpų plotą. Vienas kv. metras būsto Vilniaus senamiestyje kainuoja apie 4 tūkst. eurų, todėl kiekvienas papildomas metras statytojams yra ypatingai svarbus.
Trūksta vietos
Gyvenamojo namo Strazdelio g. 1 gyventojai yra susibūrę į bendriją „Strazdelio namai“, kuri atstovauja jų interesus. Gyventojai yra įsitikinę, kad susiklosčiusi situacija dėl žemės sklypo pažeidžia Naudojamų kitos paskirties valstybinės žemės sklypų pardavimo ir nuomos taisykles, taip pat kitus teisės aktus.
„Prie Strazdelio gatvėje esančio namo nepakanka vietos nei vaikų žaidimo aikštelei, nei dviračiams bei automobiliams statyti. Gyventojai nerimauja, kad jų kieme greitai bus statybų aikštelė , nes „Merko būstas“ senamiestyje greičiausiai sieks kuo greičiau realizuoti savo sumanymus“, – sako advokatas Deivis Valiulis. Anot jo, gyventojai baiminasi, kad statybos bendrovė, nepaisydama įstatymų, užtverdama priešgaisrinį privažiavimą prie pastato, pradės statyti naujus pastatus, kad kuo greičiau gautų numatytą pelną.
Prašo perskaičiuoti žemės sklypą
Bendrija balandį kreipėsi į Nacionalinę žemės tarnybą, prašydama perskaičiuoti žemės sklypo plotus ir gyvenamajam namui priskirti tokį sklypą, koks pagal teisės aktus būtinas eksploatavimui. Taip pat yra kreiptasi į Vilniaus miesto savivaldybę, kad ši prieš išduodama statybos leidimą šiame sklype įvertintų greta gyvenančių žmonių interesus ir teises.
„Labai tikimės, kad institucijos išnagrinės Strazdelio g. 1-ojo namo gyventojų klausimus ir priims sprendimus, kurie būtini gyventojų teisėms užtikrinti. Viliuosi, kad mūsų įstatymuose numatytos teisės saugiai ir kokybiškai gyventi savo namuose nusvers užstatymo interesus“, – sako D.Valiulis.
Keistas sprendimas
Į nuomos istoriją yra įsipainiojęs ir buvęs bendrijos pirmininkas. Jis yra padėjęs parašą ant žemės sklypo plano, tačiau gyventojai šį faktą vertina kaip piktnaudžiavimą. Anot bendrijos gyventojų, toks klausimas bendrijoje svarstytas nebuvo, tuo labiau nebuvo priimtas joks sprendimas dėl gyvenamajam namui skirto žemės sklypo sumažinimo.
„Šioje istorijoje galima įžvelgti įvairių niuansų, gali būti, kad buvo susitarta su atsakingais asmenis arba bendrijos pirmininkas buvo suklaidintas, kitaip niekaip negalima paaiškinti bendrijos pirmininko sprendimo neturint tam teisės atsisakyti automobilių stovėjimo vietų ar vietos žaisti vaikams, kas privalomai turi būti įrengta pagal teisės aktus“, – svarsto advokatas D.Valiulis, susipažinęs su situacija.
Daugiau informacijos:
Deivis Valiulis mob. tel. 8 698 09677

Pranešimą paskelbė: Ineta Stravinskaitė – Janavičienė, UAB „Komunikacijos idėjos”

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą