TV laidos

Saugirdas Vaitulionis: „Su kvailiais taikstytis nėra jokio reikalo“

„Mačiau jūsų laidą, drąsiai reiškiate savo nuomonę, bet gal geriau važiuokite į savo Joniškį ir – blogos jums dienos“, – tokį komentarą neseniai savo feisbuko paskyroje perskaitė „Lietuvos ryto“ televizijos laidos „Moterų balsas“ vedėja Laima Tamulytė-Stončė (37). „Lyg ir nieko tokio žmogus neparašė, tačiau jo linkėjimą nešiojausi visą savaitę“, – televizijos studijoje prisipažino moteris. Apie interneto komentarus nusprendusios pasikalbėti „Moterų balso“ vedėjos Natalija Bunkė (34) ir Edita Užaitė (35) irgi turėjo ką pasakyti.

„Prieš dešimt metų į komentarus reaguodavau, o dabar galvoju: komentuokite, ką tik norite, man neskauda!” – taip su internete sklindančia bjaurastimi bando kovoti Natalija Bunkė. Tiesa, kartą visos ribos buvo peržengtos – Natalija negalėjo nekreipti dėmesio į feisbuke pasirodžiusią informaciją apie jos mirtį. „Savo namuose rasta negyva Natalija Bunkė, – skelbė antraštė. Ją, žinoma, pasigavo interneto portalai. – Radome žmogų, kuriam priklausė domenas, iš kurio buvo išsiųsta informacija, parašiau pareiškimą policijai, surinkome visus įrodymus, netgi to žmogaus telefono numerį pavyko išknisti. Po mėnesio man buvo pasakyta, kad to žmogaus neįmanoma rasti.“

„Pikti komentarai yra lygiai tokia pat priklausomybė kaip alkoholis ar narkotikai“, – įsitikinusi „Moterų balso“ vedėja Edita Užaitė. Socialiniuose tinkluose mažai dalyvaujanti moteris galimybės apie save perskaityti piktų žodžių išvengia.

„Reaguoti į komentarus, kurie žeidžia, yra normalu, – tikina feisbuke beveik 56 tūkstančius sekėjų turintis žurnalistas Saugirdas Vaitulionis (35) ir neslepia, kad ir pačiam kartais tenka nuryti kartėlį. – Į bjaurius komentarus labiausiai reaguoja mama“, – sako ir priduria, kad labiausia žeidžia ne darbo kritika, o asmeniniai įžeidinėjimai.

Interneto erdvė Saugirdui – darbo vieta. „Esu žmogus, kuris moka rašyti. Man nereikia galvoti, ką parašyti, aš nesikankinu valandomis prie vieno sakinio. Auditorija, kuriai kalbu, labai įvairi, noriu tikėti, kad susirinkę protingi žmonės ir visada perleidžia per savo filtrą tavo pasakytus žodžius.“

Aštriu liežuviu ir itin aštriais, o kartais net žeidžiančiais komentarais garsėjantis vyras įsitikinęs: kalbėti apie patyčias tapo labai madinga. „Visi mes žiauriai geri, tiesiog gerumo fėjos. Suvaidintas gerumas lenda per gerklę, nes gyvenimas iš tiesų yra kitoks. O su kvailiais taikstytis nėra jokio reikalo. Sveika ironija visada laimi.“

Ir garsios „Moterų balso“ vedėjos, ir Saugirdas neabejoja, kad bjauriausi komentatoriai – ne paaugliai, o dažnai subrendę, išsilavinę, tačiau labai pikti ir savimi nepatenkinti žmonės. Na, kad ir vienos įmonės vadovas, lenktynininkas Evaldas Ugianskas, leidęs sau iškoneveikti Nataliją.

Kaip suvaldyti šiukšles interneto erdvėje? Ar įžūlius komentatorius įmanoma nubausti? Kuo baigėsi Ugniaus Kiguolio mėginimai internete sukurti gėdos stulpą? Kokiais žodžiais Kauno tarybos narys yra išvadinęs interneto garsenybę Moniką Šalčiūtę? Dėl ko kolegų pykčio sulaukia Žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius? Apie ribą tarp gėrio ir blogio – jau šį trečiadienį 21.30 val. laidoje „Moterų balsas“ per „Lietuvos ryto“ televiziją.

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą