Nepaaiškinama

laiko masina

laiko masina tik fontazijos vaisius? skaiciau, kad judant kuo didesniu greiciu laikas pradeda stoti… didinant greiti iki tiek kad jis sustotu + dar tiek, kad jis pradetu eit atgal.. neimanoma! tas pats kaip rysys su kitomis galaktikomis (keliones i jas t.y.) va.. kokio greicio reiktu, kad laika atsukt 1min atgal.. vienas klausymas! O mastant tokiu pat principu, ka daryti su kelionem i ateiti.. keliaujant laiku atgal greiti didinam, o keliaujant i prieki greiti mazint?!?!?!?! kaip suprast… gal kas domejosi ir galetu kazka idomaus parasyt? arba pataisyt mane!

NaudotosKnygos.lt

63 Comments

  • NorStar

    As jums pasakysiu … daug kas anksciau atrode fantazijos bet paziurekite siandin i tai kas pries kokius kad ir 100 metu atrode neimanoma ,,.. as neabejoju jog ne vienas is cia esanciu ir diskutuojanciu negaletu pagaminti net skaiciavimo masineles tai kaip jus galit teigti ar neigti apie galimybe keliauti laiku arba galimybe sukurti laiko masina. Ir dar atsakykite i klausyma kas yra laikas?: As manau laika mes patys sugalvojome-o ka zmonija sugalvoja ta ir toliau tobulina tik vel viskas priklauso nuo musu taip isivaizduojamo laiko…
    Na o dar pabandykite isivaizduoti- kas yra ateitis(ir kodel jus manot jog ji yra)-ateitis siai dienai yra tik musu vaizduotes vaisius juk mes galime tik numanyti kas ryt bus o va kas bus po 10-20 metu galime tik svajoti, filosofuoti ir kitaip galvoti bet tikrai nezinoti- todel as manyciau jog jei ir kada nors kas nors sukur ta laiko masina tai mes taip ir nesuzinosime nebent tai ivyks mums dar bunant gyviems.- ta prasme kaip cia jau buvo kalbama kad jei butu laiko masina tai jau mes galbut zinotume nes jau kas nors is ateities butu ka nors pakeites, net jeigu ir pakeistu tai mums musu tikrove visada atrodytu normali – ir mes apie tai niekada nezinotumeme PVZ; Sakykime pries metus as susilauziau koja. ir dabar kas nors persikeltu i praeiti ir man sutrukdytu susilauzyti ta koja tai man dabar atrodytu kad ta koja ir nebuvo sulauzyta ir as apie tai ne negalvociau 🙂 AR netaip:) tai tiek mano minciu. Aciu uz kantrybe jas perskaicius 🙂 norstar@mail.com jei kas noretu parasyti man 🙂 iki

  • NorStar

    Naujas fizikos modelis „leidžia“ keliones laiku

    Jei grįžtumėte atgal į praeitį ir sutiktumėte savo tėvus, tai negalėtumėte jų išskirti ir neleisti sau gimti – net jei to ir labai norėtumėte. Bent jau taip mano naują kvantinės fizikos modelį sukūrę mokslininkai. Fizikai mano, kad kelionės laiku gali vykti išnaudojant savotišką laiko kilpą, kai įmanomas grįžimas į praeitį, tačiau tik taip, kad tai būtų suderinama su dabartimi. Kitaip tariant, galėtumėte grįžti į praeitį ir apsižvalgyti, tačiau negalėtumėte daryti nieko, kas pakeistų dabartį.
    Naujasis modelis, kuriam nusakyti naudojami kvantinės mechanikos dėsniai, pašalina kelionių laiku paradoksą. Nors fizikos dėsniai lyg ir nedraudžia manipuliuoti laiku, toks dalykas būtų pilnas labai nemalonių prieštaravimų.
    Pagrindinė teorinių kelionių laiku problema – tai kad žmogus, grįžęs į praeitį, teoriškai galėtų padaryti ką nors, kas pakeistų dabartį. Ši galimybė praktiškai paneigia visą kelionių laiku teoriją. Taigi arba kelionės laiku yra neįmanomos, arba kažkas neleidžia jokiam atbuliniam judėjimui laiku keisti dabarties.
    Daugeliui iš mūsų pirmasis variantas atrodo labiau tikėtinas. Tačiau A.Einšteino bendroji reliatyvumo teorija verčia kai kuriuos fizikus manyti, kad teisingas yra antrasis variantas. Pasak A.Einšteino, erdvėlaikyje gali susidaryti klostė, todėl keliautojams laiku yra teorinė galimybė susitikti save patį, tik jaunesnį.
    O dabar fizikai iš JAV ir Austrijos teigia, kad tokia situacija įmanoma tik tuo atveju, jei yra kažkokių fizikinių apribojimų, apsaugančių dabartį nuo pakeitimo kitais praeities įvykiais. Mokslininkai tvirtina, kad šie apribojimai egzistuoja keistų kvantinės mechanikos dėsnių pasaulyje, nors tradiciškai šie dėsniai nenusako kelionių į praeitį.
    Kvantinio pasaulio dėsnius nusako tikimybių teorija. Prieš stebint kokį nors įvykį ar dalyką yra begalės galimų to įvykio ar dalyko būsenos variantų. Tačiau kai to dalyko būsena išmatuojama, tai visos galimybės išskyrus vieną išnyksta – neapibrėžtumas panaikinamas.
    „Kvantinė mechanika skiria tai, kas galėtų atsitikti nuo to, kad tikrai atsitiko“, – sako Niujorko Mieto universiteto (JAV) profesorius Danas Greenbergeris.
    D.Greenbergeris ir jo kolega Karlas Svozilas savo kelionių laiku kvantinės mechanikos modelį pristatė „ArXiv“ elektroninės spaudos tarnybai.
    Šaltinis: News.bbc.co.uk

  • Karolis.S (R0meo)

    MHm… apgindamas savo komentarus galiu pasakyti tik tiek… zmogus „nesigaudantis” fizikos labirintuose ar nesidomintis ja, tikrai nevarktu ir nerasytu nieko … tai tiek .. sekmes kuriant laiko masina

  • Karolis.S (R0meo)

    Perskaites komentarus ir „jusu” mintis nusisypsojau… kazkas kazka ishgirdo, kazkas kazka perskaite ir jau bandote, „mielieji” kazka ishrasti. Zinoma idomu ishgirsti ka jus manote apie keliones laiku, sviesos greiti, Einsteino postulatus. Paskutinis komentaras atrodo bus ish delfi nukopijuotas, bet parasyta bbc.co.uk (rimciau juk skamba). Bet nesigilinkime.
    Netikite kelionemis laiku, juk tam nera jokio pagrindo, jokio pagrindo abejoti, jog jos egzistuoja, ar egzistuos. Ishkart noriu pasakyti, kad viska ka perskaitysite yra tiesa- fizikos desniai, tik reikia siektiek logikos, fizikos ziniu ir aisku noro juos sujungti ir gauti kelioniu laiku modeli, tiesa ir deja, kolkas teorini.
    Mileijie, kalbant apie sviesos greiti, galiu pagristi kad Ensteino teorija, kai kuriems atvejams nedraudzia ji virsyti, ir yra sukurtas modelis ji aplenkti, tiesa modelis egzistuoja tik antimaterinems dalelelems (neturinciomis mases) , kurioms imanoma igyti pagreiti neuztrunkant laiko, pvz: yra elektronu greitintuvas, kuris, magnetinio lauko pagalba, elektrona privercia judeti iki 0.95 C greicio, ta pati elektrona priverciant vibruoti artimu C greiciu gausime V1+V2=V>C, tai irodyta, tai faktas, bet tai tik dalelems kurias galime laikyti antimaterinemis. Turbut besidomintieji girdejote apie chernikovo efekta. Teorija sudetinga, pabandysiu paaiskinti paprastai. Aplenkti sviesos greiti, tai reiskia aplenkti jo absuliucia reiksme vaakume (kadangi jis ten absoliutus), taigi teorija padinti sviesos greiti ji pradzioje sumazinant, kadangi sviesa ivariuose skaidriuose kunuose sklinda mazesniu nei savo absiliuciaja verte, greiciu. Cernikovo modelis teigia, jeigu leistume sviesos spindulelei vandeniu, jis sklistu mazesniu greiciu nei vakume, tai priklauso nuo medziagos molekuliu tarpusavio rysiu stiprumu ir magnetinio bei elektrinio lauko potencialu krypties (tai beveijk neitakoja sviesos sklidimo). Taigi leidziant sviesos fotona vandeniu jis keliaus c/n kur n yra medziagos tankio indeksas, trukdantis sviesai pasiekti absiliuciaja verte. Taigi jo verte bus mazesne nei c, taciau ji greitinat ivairiais greitintuvais ir priverciant ji judeti artimu sviesos greiciu vandenyje ir staigiai ji perleidziant i vaakuma, gausime greiti V>C. Jeigu egzistuoja greitis v>c, tai zinoma egzistuoja ir „laikas atgal”, Tai nevienintelis kelias i amzinybe. Laika aplenkti naudojant „warmholes” -taip pat imanoma, teoriskai zinoma. Warmholes tai skyles erdeja, kuriose stprus gravitaciniai magnetiniai laukai leidzia kunui perbegti ish vieno galo i kita uztrunkant minimalu laika T(min)= s/c , tokios skyles egzistuoja ir yra atrastos visatoje, tiesa kolkas gaubia paslapties skraiste kaip jos susidare, teorija tokia, jog laikui begant, keiciaisi visatos gravitacijos lauku potencialai ir jiems viekiant viena kryptimi ju potencialai sudedami, taip gaunamas supergravitacijos skyle, kitaip dar vadinama Juodaja skyle…placiau apie tai http://en.wikipedia.org/wiki/Wormhole.
    Pasidomekit mielieji. Jei kas nores konors paklausti d4rka@yahoo.com
    … Mokslas sviesa…

  • man

    kas tingi skaityt knygas paie keliones laiku, patarciau paziureti dokumentini filma is BBC kolekcijos Horizon – Time Trip. Viskas aiskiai ir ganetinai nesudetingai isaiskinta, aisku reik moketi angliskai :))

  • Is sono...

    Nu ka…esu labai nustebintas. Nors ir sudeginau laiko skaitydamas jusu komentarus, taciau susidomejimas realitivumu ir panasiais materijos reiskiniais dar labiau pastumejo tuo dometis. todel kaip ir kiti noreciau apie tai rasti daugiau informacijos…nuojauta sako kad paminetos komentaruose knygos siaip paprastai nerasi…tai gal kas nukreiptu nuoroda informacijos ieskoti internete…buciau lb dekingas.

  • JOo

    Labai idomu stebeti kaip zhmones , neturintys ne menkiausiu zhyniu fizikos srityje drasiai aptarineja tokiUS reishkininius kaip daugiamates juodosios skyles bei stygu teorijos ishtakos po to SUKURDAMI dar drasesnias teorijas:) Shiaip yra gausu internetines medzhiagos anglu bei rusu kalba pvz. Stephen Hawking tachiau primygtinai siulau jo darbus skaityti originalo kalba

Parašykite komentarą