Technologijų naujienos

Kas laukia interneto svetainių kūrėjų 2014 metais

Kas laukia interneto svetainių kūrėjų 2014 metais

Baigiantis metams tapo gana įprasta spėti ateitį. Ne iš kortų ar kavos tirščių, ar apšalusių biuro langų… Vadovaujantis protu ir pasaulinėmis tendencijomis.

Taigi, 10 dalykų, kurių interneto svetainių kūrėjai gali tikėtis kitais 2014 metais.

1. Mobiliesiems įrenginiams pritaikytos svetainės. Lietuvoje paskutiniais mėnesiais daroma daug veiksmų ir dedama daug pastangų, kad mobilusis internetas kitais metais suklestėtų. Telekomunikacijų bendrovės pešasi dėl vartotojų – kuri iš jų pateiks rinkai patrauklesnį mobilaus interneto planą. 1 GB kainuoja vos 3 litus, vadinasi 2014-tais internete naršysime daug daugiau… Jei jau naršysime daugiau, mūsų puslapiai turės gražiai atrodyti ir išlikti funkcionalūs 4 colių įstrižainės ekranuose.

2. Didelės raiškos ekranai. Mobilūs įrenginiai ir nešiojami kompiuteriai pasižymi vis geresnėmis vaizdo atkūrimo savybėmis. Turbūt žinote, kas yra Retina ekranas. Tai itin aukštos raiškos ekranas, atvaizduojantis net smulkiausius pikselius aiškiai ir raiškiai. Taigi dizaineriai turės padirbėti, kad vaizdai nebūtų išplaukę.

3. Didelė iliustracija kaip svetainės pagrindas (background). Jei jau ekranai kokybiški, kodėl gi neparodžius viso nuotraukos grožio?.. Taip populiarės ne baltas fonas ar smulkios tekstūros, o vientisa nuotrauka. Ji matysis priklausomai nuo turinio.

4. Turinio bus mažiau. Pastaraisiais metais SEO reikalavimai aiškiai nurodė įmonėms – reikia daug turinio. 250-400 žodžių tekstas tapo savotišku standartu. Iki šių metų spalio mėnesio, kai Google pakeitė savo paieškos algoritmą. Dabar turinio kiekis prarado savo svarbą. Svarbu, kad vartotojui puslapis būtų naudingas, įdomus ir juo dalintųsi socialiniuose tinkluose, o ne kuo daugiau teksto ir tikslių raktinių žodžių, išdarkančių tekstą iki neįmanomo skaityti… Taigi, turinio mažės. Bent jau tam tikrose svetainės skiltyse.

5. Atviro kodo TVS. Lietuvoje yra per 200 interneto puslapių kūrėjų. Tiek įmonių, tiek pavienių asmenų. Prieš 5 metus Lietuvoje puslapiai buvo kuriami su 200 skirtingų TVS. Bet kuris save gerbiantis programuotojas jautė pilietinę pareigą sau ir pasauliui susikurti savo TVS, ar net dvi – vieną puslapiui, kitą el. parduotuvei. Deja šie laikai praeina ir atvirojo kodo TVS WordPress, Joomla, Drupal, OpenCart, PrestaShop, Magento ir kitos jau yra žinomos klientams, tad jų naudojimas tik intensyvės.

6. HTML5 vietoj Flash. Flash technologija eina į pabaigą. Ją palaiko tik animuotos reklamos, žaidimai, tuo tarpu animuoti intarpai interneto puslapiuose jau dabar keičiami į HTML5. Jquery yra pakankamai galingas dalykas, kad visą reikalingą animaciją padarytų tiesiog integruotą į patį puslapį. Klausimas tik kiek to kodo bus. Flash mažės ir Lietuvoje, nes vis daugiau kūrėjų įvaldo HTML5.

7. Plokščias dizainas. Prieš dešimtmetį 3D dizainas buvo viršūnėje. Dabar į madą grįžta 2D animacija. Nebereikia jau nei šešėlių, nei gradientų. Viskas daroma kur kas paprasčiau, efektyviau.

8. Daugiau tuščios vietos. Sugrūstas puslapis nieko gero neduoda. Lankytojas pasimeta, kur eina ir ko nori iš puslapio. Be to sunku atskirti, kur čia reklama, o kur reikalinga informacija. Dėl to vyraus didelės iliustracijos, atskiras tekstas ir daugiau baltos (tuščios) vietos.

9. Viskas kvadratėliais. Tai vadinamasis „grotelių“ (Grid) informacijos išdėstymas, kai visa informacija vaizduojama kvadratais, stačiakampiais ar kitomis geometrinėmis figūromis. Tai leidžia padaryti lankstų (responsive) dizainą ir gerai atrodo tiek mobiliajame įrenginyje, tiek 55 colių įstrižainės plazminiame Smart TV su internetu.

10. Daugiau video. Geriau vieną kartą pamatyti, negu 10 kartų išgirsti/perskaityti. Šia taisykle verslas jau ir dabar vadovaujasi, tačiau investicija į video yra gana brangi. Šiuolaikiniai įrankiai leidžia video darytis kur kas mažesnėmis sąnaudomis, todėl labai plis video ir animacija, iliustruojanti tam tikrus procesus ir paslaugas, pristatanti projekto idėją, kviečianti prisijungti prie tam tikrų iniciatyvų. Visa tai bus puslapyje labai matomoje vietoje, tad reikia nusiteikti žiūrėti, ne tik skaityti.

Yra dar kelios tendencijos, kurios galėtų būti paminėtos, tačiau jų Lietuvoje dar teks palaukti ir iki 2015-jų. Nieko, palauksime. O kol kas laikykite pirštus sukryžiuotus, kad bent pusė šių prognozių išsipildytų arba tiesiog pasitelkite profesionalius internetinių puslapių kūrėjus, kurie padės jums neatsilikti nuo naujausių tendencijų.

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą